repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 22 marca 2024.

plakat

Pewnego dnia powiemy sobie wszystko

Someday We'll Tell Each Other Everything / Irgendwann werden wir uns alles erzählen

reż. Emily Atef

czas: 129’
produkcja: Niemcy 2023
obsada: Marlene Burow, Felix Kramer, Cedric Eich, Jördis Triebel, Silke Bodenbender, Florian Panzner
język: niemiecki

gatunek: dramat, historyczny, romans

Gorące lato 1990 roku w Niemczech niesie w sobie zapowiedź zmian. Nie tylko tych politycznych, ale też osobistych. Maria ma dziewiętnaście lat i mieszka ze swoim chłopakiem Johannesem w gospodarstwie jego rodziców na wsi w Turyngii. Zamiast skupić się na szkole i zbliżającej się maturze, dziewczyna całe dnie spędza na niezobowiązujących lekturach.

Kiedy wpada na Hennera, rolnika z sąsiedztwa, dociera do niej, że zaczyna się zupełnie nowy rozdział w jej życiu. Wystarczy jedno niepozorne dotknięcie, wymiana spojrzeń, by rozpalić dziką, niemożliwą do opanowania namiętność między Marią a charyzmatycznym, dwa razy starszym mężczyzną. W atmosferze nowych możliwości, jaką daje się wyczuć po zjednoczeniu Niemiec, rodzi się sekretna, zakazana miłość. Pełna pasji, tęsknoty i pożądania, która zmiecie wszystko, co znajdzie się na jej drodze.

Nowy film czołowej europejskiej reżyserki Emily Atef to adaptacja popularnej niemieckiej powieści autorstwa Danieli Krien. Podobnie jak w swoich poprzednich filmach, Atef stawia na rozbudowaną psychologię postaci i zastanawia się, co popycha nas w nieznane. Pełna erotycznego napięcia, zmysłowa historia niemożliwej miłości ukazana jest tu na tle wielkich politycznych zmian.

Emily Atef

Emily Atef urodziła się w Berlinie, we francusko-irańskiej rodzinie. Zanim wróciła do Berlina na studia reżyserskie na Niemieckiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej, dorastała w Los Angeles, Francji i Londynie. Jej dorobek filmowy to między innymi: dokument XX to XY Fighting to be Jake (2002), krótkometrażówka Sundays (2003) oraz pełnometrażowy debiut Droga Molly (2005). Jej pierwszy film fabularny zdobył 11 międzynarodowych nagród.

Filmografia:

2002 XX to XY Fighting to be Jake (dok. / doc.)

2003 Sundays (kr.m. / short)

2005 Droga Molly / Molly's Way

2008 Obcy we mnie / Das Fremde in mir / The Stranger in Me

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!