repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 14 lutego 2024.

plakat

Zakochani psychopaci

Psychos in Love

reż. Gorman Bechard

czas: 88’
produkcja: USA 1987
obsada: Carmine Capobianco, Patti Chambers, Carla Bragoli, Carrie Gordon
język: angielski

gatunek: komedia, horror

Jakie problemy mają w związku zakochani seryjni mordercy? Nieco inne niż zwykli zakochani: jak spuścić w rurach ludzkie resztki? Jak zwabić kolejną ofiarę? Jak doprać plamy krwi?

Zakochani psychopaci to tania jak barszcz, zrealizowana na ścinkach taśmy filmowej czarna komedia, która opowiada o tym, czego wszyscy pragną: miłości. Joe, sympatyczny barman w kryzysie egzystencjalnym i Kate, seksowna manikiurzystka poznają się pewnego dnia i od razu wiedzą, że są dla siebie stworzeni, bo oboje nienawidzą winogron tak bardzo, że… mogą zabić. I to właśnie robią.

W filmie pojawia się także hydraulik morderca, burzenie czwartej ściany i sporo gagów, które z filmu Gormana Becharda uczyniły kultowy klasyk. Wiele scen nakręcił zresztą w swoim mieszkaniu, a zdjęcia powstawały w weekendy, jak w wielu produkcjach klasy B z lat 80., kiedy filmy powstawały taśmowo i w dzikim tempie trafiały na półki wypożyczalni kaset VHS.

Film ma absurdalny urok, który pozwala przymknąć oko na kiepskie aktorstwo i niedociągnięcia realizacyjne. Krew za to leje się strumieniami, bo Joe i Kate nie tracą czasu. Zakochani psychopaci są idealnie niesmaczni. Ale ci, którym nie przeszkadza długie ujęcie na odciętą ludzką dłoń w gulaszu powinni być zadowoleni.

[Marta Górna z bloga „Górna Ogląda” dla cyklu Najlepsze z Najgorszych]

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!