Pokazy przyjazne sensorycznie powstały z myślą o młodych widzach ze spektrum autyzmu lub wszystkich innych wielbicielach kina, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu przez dłuższy czas lub są wrażliwi wzrokowo. W czasie takich projekcji światła będą przyciemnione, a nie zgaszone całkowicie, by nie budzić lęku, a także by zmniejszyć kontrast między jasnością wyświetlanego na ekranie obrazu, a resztą otoczenia. Dźwięk jest nieco przyciszony, by nie ogłuszał osób nadwrażliwych. Przed takimi seansami nie będziemy wyświetlać spotów, by nie rozpraszać uwagi widzów, a podczas samego trwania filmów nie będzie obowiązywać zasada całkowitej ciszy – to, co dzieje się na ekranie można komentować, śpiewać piosenkę razem z bohaterem, tańczyć, wyrażać ekscytację, chodzić po sali.
Katak bardzo chce dorosnąć, ale nadal wygląda młodziej od rówieśników. Do tego mało kto wierzy, że jest samodzielny. Aby udowodnić swoją wartość, wyruszy w niezwykłą oceaniczną podróż, która obróci jego życie do góry nogami. Nadszedł czas, aby podbić wielką północ!
Katak należy do białuchów – ich nazwa wywodzi się od białego koloru ciała, który zyskują z wiekiem. Niestety, jako jedyny ze swoich rówieśników, Katak jest dalej cały szary. Aby udowodnić całej gromadzie, że nie jest już dzieckiem, i spełnić życzenie swojej babci, wyrusza na północ w poszukiwaniu swojego dziadka. Dzielny Katak połączy siły z natrętnym, ale przezabawnym jesiotrem i przekona się, że warto było ćwiczyć nurkowanie. Podczas swojej przygody na biegunie północnym pozna siłę rodziny i wreszcie poczuje się wśród bliskich jak ryba w wodzie!
Katak. Podwodna przygoda to nie tylko przygodowa opowieść o zaufaniu i dorastaniu, ale także przypomnienie o unikalności naszych oceanów i emocjonująca podróż na skraj świata.