repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 9 lutego 2024.

plakat

Kiedy stopi się lód

Het smelt

reż. Veerle Baetens

czas: 111’
produkcja: Belgia, Holandia 2023
obsada: Charlotte De Bruyne, Rosa Marchant, Sebastien Dewaele, Spencer Bogaert, Naomi Velissariou, Amber Metdepenningen
język: niderlandzki

gatunek: dramat

Eva jest nieśmiałą dziewczyną, pracującą na co dzień jako asystentka fotografa. Większość wolnego czasu spędza w mieszkaniu, które dzieli z młodszą siostrą Tess. Równowaga jej bezpiecznego i ustabilizowanego życia zachwiana zostaje przez dwa wydarzenia.

Pierwszym z nich jest niespodziewana decyzja siostry o wyprowadzce. Drugim – facebookowe zaproszenie, które staje się pretekstem do tego, by Eva odwiedziła miejsce swojego dzieciństwa. Ten czas wydawał się dla bohaterki beztroski. Całe dnie spędzała z dwójką przyjaciół – Timem i Laurensem. Ich wzajemne relacje zostały wystawione na próbę, z chwilą gdy pomysły chłopców stawały się coraz bardziej zuchwałe. Eva, która nie mogła znaleźć zrozumienia w domu rodzinnym, bojąc się, że może zostać wykluczona z grupy, zaczęła być częścią ich niebezpiecznej gry.

Reżyserski debiut belgijskiej aktorki Veerle Baetens łączy w sobie formułę kina inicjacyjnego z trzymającym w napięciu thrillerem. To intensywna opowieść o mrokach dojrzewania, dziecięcej bezwzględności i konieczności zmierzenia się z traumą z przeszłości.

Film powstał na podstawie głośnej powieści Lize Spit, wydanej w 2018 roku także w Polsce, pod tytułem „Szpadel”.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!