repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

24 lut / so
plakat

Cudowny chłopak. Biały ptak

White Bird: A Wonder Story

reż. Marc Foster

czas: 121’
produkcja: USA 2023
obsada: Gillian Anderson, Helen Mirren, Bryce Gheisar, Olivia Ross, Orlando Schwerdt
język: polski

gatunek: familijny

Horyzonty emocji to cykl cykl spotkań dla dzieci i opiekunów. Pokazom towarzyszą spotkania z psychologami, którzy po każdym seansie poprowadzą dyskusję na temat bezpośrednio zainspirowany filmem i pomogą odnaleźć się młodym widzom w poruszanych zagadnieniach oraz w rozmowie o emocjach.

Gościem spotkania będzie Łukasz Krawętkowski – psychoterapeuta, psycholog, trener treningu grupowego. Spotkanie poprowadzi Katarzyna Klimas.

Minęło kilka lat od wydarzeń znanych z Cudownego chłopaka. Julien usunięty ze szkoły za niekoleżeńskie traktowanie małego Auggiego, próbuje odnaleźć się w liceum. Rozgoryczony, wściekły na cały świat, nie potrafi nawiązać kontaktu z rówieśnikami. Na życzliwość reaguje niechęcią. Nie umiejąc sobie poradzić z poczuciem winy izoluje się od szkolnej społeczności. Jego nieco ekscentryczna babcia wie jednak, że każdy zasługuje na drugą szansę. Postanawia podzielić się z Julienem poruszającą historią swojej młodości. Jej niezwykłe losy są dowodem na to, że ten kto ma w sercu odwagę, życzliwość i otwartość na drugiego człowieka potrafi dokonać rzeczy, o które sam by siebie nie podejrzewał. Czy ta niezwykła historia miłości i walki o przetrwanie odmieni Juliena?

Łukasz Krawętkowski:

Jestem certyfikowanym psychoterapeutą, psychologiem, trenerem treningu grupowego (licencja II stopnia PTP). Pracuję w Instytucie Proces we Wrocławiu, gdzie prowadzę psychoterapię indywidualną dorosłych i młodzieży oraz terapię rodzin i par. Prowadzę superwizję psychoterapii, pomocy psychologicznej i pracy grupowej. Prowadzę również treningi, szkolenia i warsztaty kompetencji interpersonalnych, wykłady dla specjalistów zajmujących się pomocą i wsparciem; piszę artykuły psychologiczne dotyczące wsparcia, psychoterapii i rodzicelstwa. Popularyzuję najnowszą wiedzę psychologiczną z dziedziny neuroscience, w ramach PTP – w projekcie #Psychozasobnik – webinarach, szkoleniach i warsztatach dla psychologów. Współpracuję z rodzicami w duchu Rodzicielstwa Bliskości (Attachment Parenting) i Porozumienia Bez Przemocy (Non-Violent Communication). Swoją fascynacją tym obszarem działania dzielę się w projekcie „Rodzicielstwo od Kuchni”. Terapeutycznie pracuję w nurcie antropologiczno-fenomenologicznym (Gestalt Relacyjny – Relational Gestalt).

Pokaz organizowany we współpracy z Polskim Towarzystwem Psychologicznym.

PolskieTowarzystwoPsychologiczne

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!