repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 24 listopada 2023.

Wszystko o moim Państwie + spotkanie

Wszystko o moim Państwie

reż. Piotr Jacoń

czas: 42’
produkcja: Polska 2023
język: polski

gatunek: reportaż

Co Wam mówi hasło: Wszystko o moim Państwie?  

Zapewne każdy z Was ma inne skojarzenie po przeczytaniu tego tytułu.

Fundacja Równik Praw wraz z partnerami chce Was zaprosić do poznania kawałka naszego państwa widzianego oczyma osób transpłciowych i ich rodzin. Byście zobaczyli je z perspektywy działania władzy sądowniczej w kontekście prawnego uzgodnienia płci i zastanowili się wspólnie z uczestnikami nad koniecznymi działaniami władzy ustawodawczej.

Zapraszamy Was na specjalny pokaz reportażu programu Czarno na Białym TVN24, autorstwa Piotra Jaconia – „Wszystko o moim państwie.”, który miał premierę telewizyjną 12 kwietnia 2023 r. i wywołał sporą dyskusję w środowisku prawniczym, jak i samych osób transpłciowych.

Reportaż ten jest zapisem prawdziwej rozprawy, przed polskim sądem, dotyczącym konkretnych osób i ich „walki” o możliwość w pełni bycia sobą. Poznacie Floriana – transpłciowego mężczyznę i jego mamę – Agatę. Zobaczycie jakie trudności stają im na drodze do bycia w pełni szczęśliwą rodziną.

Po reportażu zapraszamy na rozmowę Piotra z Florianem i Agatą, których chwilę wcześniej poznacie na ekranie. W dalszej części do tej rozmowy dołączą osoby prawnicze – sędziowie i radcy prawni oraz przedstawiciel Rzecznika Praw Obywatelskich. Wspólnie porozmawiamy, co należałoby zmienić w całej procedurze uzgadniania płci by przywrócić godność wszystkim osobom transpłciowym, a ich rodzinom pozwolić na spokojne i bezpieczne, nieopresyjne ze strony państwa życie.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!