repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

23 lis / cz
plakat

Okup

Ransomed / Bigongsikjakjeon

reż. Kim Sung-Hoon

czas: 132’
produkcja: Korea Południowa 2023
obsada: Ju Ji-hoon, Ha Jung-woo
język: koreański, arabski, angielski

Film gramy równocześnie z polskimi i angielskimi napisami. 

gatunek: akcja, thriller

Min-joona, młodego urzędnika w ministerstwie Spraw Zagranicznych, trudno nazwać szczęściarzem. Nie tylko nie dostaje upragnionej wizy do USA, ale zostaje wplątany w międzynarodową aferę: ma udać się na niespokojny Bliski Wschód, aby uratować porwanego dyplomatę. Ryzykowny plan przekazania okupu ma szansę powieść się tylko dzięki wsparciu na miejscu. Pech sprawia, że jedynym potencjalnym sojusznikiem bohatera okazuje się taksówkarz, emigrant z Korei i uroczy łotrzyk, którego interesuje raczej torba z pieniędzmi niż czyny superbohaterskie. Jednak twórcy luźno opartego na autentycznej historii Rasomed dobrze wiedzą, że jak opowiadać o misjach niemożliwych tak, aby zrobiło się nam ciepło na sercu.

Zrealizowany z rozmachem i trzymający w napięciu film akcji, buddy comedy i thriller polityczny w jednym ukazuje zarówno piekło spustoszonego arabskiego kraju, jak i gabinetowe rozgrywki towarzyszące zagranicznej akcji, nierzadko równie ekscytujące, jak efektownie zainscenizowane strzelaniny i pościgi.  Nieodparcie sympatyczny Min-joon, klasyczny everyman, stara się dokonać niemożliwego mimo przeszkód ze strony lokalnych władz, uzbrojonych po zęby watażków i pustynnych zwierzaków, a jego rodzący się w bólach bromance z lekko amoralnym towarzyszem kontruje napięcie sporą dawką humoru. To właśnie chemia między parą bohaterów i starcie ich skrajnie odmiennych postaw sprawia, że za całe przedsięwzięcie trzyma się kciuki ze wszystkich sił.

EN:

In 1987, diplomat 'Min-jun' (HA Jung-woo) was unable to escape the Middle East Department at the Ministry of Foreign Affairs for five years. One day, he receives a coded message from a missing diplomat in Lebanon, who was kidnapped 20 months ago. Filled with hopeful aspirations of a promotion to the United States if successful, he volunteers for an unofficial mission to rescue his colleague and heads to Lebanon. 

Upon arrival at the airport, 'Min-jun' narrowly avoids a hail of bullets from airport security guards who are after his life. By chance, he ends up getting into the car of a Korean taxi driver named 'Pan-su' (JU Ji-hoon). With local gangsters hot on their heels attempting to steal the ransom money, 'Min-jun' has no choice but to rely on expat Pan-su, the only fellow Korean around. However, can this shady character, who will do anything for money, truly help in rescuing his colleague?

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!