repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

22 lis / śr
plakat

Zabójczy romans

Killing Romance / Killing romaenseu

reż. Lee Won-Suk

czas: 106’
produkcja: Korea Południowa 2023
obsada: Lee Hanee, Lee Sun-kyun, Myoung Gong
język: koreański

Film gramy równocześnie z polskimi i angielskimi napisami. 

gatunek: komedia, thriller

Nieustraszony przystojniak, który mieszka na rajskiej wyspie, pierścionek z wielkim brylantem i obietnica miłości po grób. Brzmi kusząco? No cóż… Yeo-rae, była gwiazda show businessu, uwierzyła w obietnicę baśniowego romansu. Niestety, gdy amant okazuje się przemocowym narcyzem, a jego rezydencja pułapką, jedyną nadzieją bohaterki na pozbycie się rozczarowującego księcia z bajki staje się gorąco oddany fan, który mieszka naprzeciwko. Problem polega na tym, że naiwny chłopiec o dobrym sercu kiepsko nadaje się na wspólnika zbrodni.

Killing romance to kampowa, błyskotliwa, pełna miłości do kina komedia, gdzie elementy romansu, musicalu i kryminału łączą się w smakowity koktajl. Żonglując gatunkowymi odniesieniami Lee Won-Suk oddaje hołd zarówno filmom – także tym klasy B, na przykład tandetnym produkcjom science fiction – jak i  fanom, wiernie trwającym przy ukochanych, „niedocenionych” dziełach. Znany z filmu Parasite (2018, Bong Joon Ho) Lee Sun-kyun wciela się w antagonistę, którego nie znosi się z prawdziwą przyjemnością, a Gong Myung rozczula jako pierwszy naiwny. Pastelowa kolorystyka, symetryczne kadry i poziome jazdy kamery przypominają filmy Wesa Andersona, ale w wersji hojnie obsypanej brokatem i zmontowanej w dwa razy szybszym tempie. W surrealistyczną atmosferę od pierwszej chwili wprowadza widza narracja z offu, utrzymana w stylu ekscentrycznej baśni na dobranoc, a gdy w intrygę angażuje się pewien przedsiębiorczy struś, staje się jasne, że po twórcach można spodziewać się wszystkiego.

EN:

Yeo-rae (Lee Ha-nee) is a top star who became a laughingstock because of her bad acting skills. To escape from reality, she heads to Qualla Island and is saved by Jonathan (Lee Sun-kyun).Yeo-rae marries Jonathan and retires from show business.Meanwhile, Bum-woo (Gong Myoung) is a long-time studentwho’s trying to get into Seoul University for the fourth year in a row.He used to be part of Yeo-rae’s fan club, so when he learns that Yeo-rae has moved next door to him, he is delighted.Yeo-rae is tired of being Jonathan’s doll. She wants to make a comeback on the big screen, so she asks Bum-woo for help. The two of them start scheming to kill Jonathan and take back Yeo-rae’s life.

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!