repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 22 września 2023.

plakat

Limbo

reż. Ivan Sen

czas: 108’
produkcja: Australia 2023
obsada: Simon Baker, Rob Collins, Natasha Wanganeen, Nicholas Hope, Mark Coe, Joshua Warrior
język: angielski

gatunek: dramat

Travis Hurley (w tej roli australijski gwiazdor Simon Baker) to wypalony zawodowo detektyw, zmagający się z własnymi demonami. Mężczyzna przybywa do odległego górniczego miasteczka w południowej Australii, by raz jeszcze przyjrzeć się nierozwikłanej sprawie, która wstrząsnęła mieszkańcami tego osobliwego miejsca przed dwudziestoma laty.

Doszło wtedy do tajemniczego morderstwa aborygeńskiej dziewczynki Charlotte Hayes. Sprawcy nie złapano, a pobieżnie prowadzone śledztwo szybko zakończono. Travis nie daje jednak za wygraną, choć dla miejscowych udzielanie jakichkolwiek informacji białemu policjantowi nie jest tak oczywiste. Bohater dociera do rozbitej rodziny ofiary, żyjących świadków oraz samotnego brata głównego podejrzanego, zyskując nową perspektywę spojrzenia na wydarzenia sprzed lat. Prawda powoli zaczyna wychodzić na jaw w tej intymnej opowieści o próbie radzenia sobie ze stratą oraz podejściu wymiaru sprawiedliwości do rdzennych mieszkańców Australii.

W Limbo Ivan Sen kontynuuje tematyczne zainteresowania ze swoich poprzednich filmów – Mystery Road (2013) czy Goldstone (2016), których źródłem w dużej mierze były jego osobiste doświadczenia. Mowa o walce o równe traktowanie Aborygenów, którzy byli ofiarami przestępstw, bo Limbo to nie tylko wciągający kryminał noir, ale także wymowny portret codziennego rasizmu, jakiego doświadczają rdzenni mieszkańcy Australii.      

Ivan Sen

Ivan Sen urodził się w 1972 roku w Nambour w Queensland. Zdobył wykształcenie jako fotograf, ale potem zwrócił swoją uwagę w stronę filmu. Najpierw uczył się zawodu w Academy of Film and TV w Brisbane, a następnie studiował reżyserię w Australian Film, Television and Radio School w Sydney. Zrealizował kilka ciekawych filmów krótkometrażowych. Beneath Clouds to jego pełnometrażowy debiut reżyserski .

Filmografia:

1994 Unheard Colours (dok.)

1996 Warm Strangers (kr.m.)

1996 Shifting Shelter (dok. tv)

1997 The Journey (kr.m.)

1998 Tears (kr.m.)

1999 Dust (kr.m.)

2000 Shifting Shelter Ii (dok. tv)

2001 Beneath Clouds

2005 Yellow Fella (dok., kr.m.)

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!