repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 16 czerwca 2023.

plakat

Niebieska linia

La ligne

reż. Ursula Meier

czas: 102’
produkcja: Szwajcaria, Francja, Belgia 2022
obsada: Stéphanie Blanchoud, Valeria Bruni Tedeschi, Elli Spagnolo, Dali Benssalah
język: francuski

gatunek: dramat

100 metrów. Tyle wynosi odległość do domu rodzinnego, jakiej nie może przekraczać Margaret (Stéphanie Blanchoud), która w ostatniej awanturze dopuściła się przemocy wobec swojej matki Christiny (Valeria Bruni Tedeschi). Kobieta na skutek upadku doznała poważnego uszczerbku na zdrowiu. Częściowa utrata słuchu wpływa nie tylko na jej dalszą pracę, ale i relacje z córkami. Margaret, zdesperowana, by uzyskać przebaczenie, spragniona miłości i kontaktu z bliskimi, każdego dnia krąży wokół domu. 

Reżyserka filmu Ursula Meier z dużą wnikliwością przygląda się dynamice międzyludzkich relacji i ambiwalencji więzi rodzinnych. Imponujący krajobraz i wykorzystanie przestrzeni powodują, że opowieść o potrzebie bliskości, niezabliźnionych ranach, poczuciu winy oraz przebaczeniu wybrzmiewa z jeszcze większą siłą.      

Ursula Meier

Urodziła się w Besançon we Francji w 1971 roku. Posiada zarówno francuskie, jak i szwajcarskie obywatelstwo. Studiowała na Wydziale Filmu i Telewizji w Institut des Arts de Diffusion (IAD) w Belgii. Karierę zaczynała jako druga asystentka Alaina Tannera na planach filmów Fourbi (1995) i Jonasz i Lila do jutra (1999). Jej pełnometrażowy fabularny debiut – Dom przy autostradzie (2008) był pokazywany w ramach prestiżowej sekcji Tydzień Krytyki na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Twoja siostra jest jej drugim filmem fabularnym.

Wybrana filmografia

1994 À corps perdu (short)

2001 Tous à table / Table Manners (short)

2003 Des épaules solides (TV movie)

2004 Autour de Pinget (doc.)

2004 Des heures sans sommeil / Sleepless (short)

2008 Dom przy autostradzie / Home

2012 Twoja siostra / L’enfant d’en haut / The Sister

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!