repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 21 czerwca 2023.

plakat

Osiem gór

The Eight Mountains / Le otto montagne

reż. Felix Van Groeningen, Charlotte Vandermeersch

czas: 147’
produkcja: Włochy, Belgia, Francja 2022
obsada: Luca Marinelli, Alessandro Borghi, Filippo Timi i Elena Lietti
język: włoski, angielski, nepalski

Drodzy Widzowie,

uprzejmie informujemy, że ze względu na modernizację klimatyzacji i obecną falę upałów, w kinie nie może zostać zapewnione odpowiednie chłodzenie sal. Kierując się bezpieczeństwem i mając na uwadze komfort uczestnictwa w projekcji, zdecydowaliśmy się na odwołanie zaplanowanych projekcji w dniach 20.06 (od godziny 13:30) do 22.06 włącznie. Najmocniej przepraszamy za zaistniałą sytuację i niedogodności – zwroty biletów zakupionych online zostaną wykonane z naszej strony automatycznie. Zwroty za bilety zakupione w kasach kina można odbierać stacjonarnie do końca miesiąca (30.06).

gatunek: dramat

Trzydziestoletni Pietro decyduje się zostawić za sobą życie dużego miasta i wyjechać w góry. Nie odnajduje się w swoim dotychczasowym, pełnym zgiełku życiu, chociaż sam nie potrafi określić czego mu brakuje. Prawdziwie wolny i szczęśliwy czuł się jedynie w dzikich Alpach, gdzie spędzał w dzieciństwie każde lato. Zaszczepiona w nim miłość do gór i odkrywania nowych ścieżek każe mu wyruszyć w świat, w którym nowe znajomości i stare przyjaźnie staną się ścieżką do odnalezienia siebie.

Osiem gór, najnowszy film twórcy Mojego pięknego syna, to ekranizacja bestsellerowej powieść Paulo Cognettiego. Sercem opowieści jest jednak uchwycona z wrażliwością obrazów Terrence'a Malicka relacja człowieka z przepiękną, majestatyczną i nieposkromioną naturą. Zdjęciom inspirowanym Into the Wild udało się oddać zarówno monumentalną, magnetyczną siłę gór, jak ich intymną stronę, gdzie kolejne kroki, milczenie, czas i właściwa miara to sposób na życie. Osiem gór to wyjątkowa opowieść o odkrywaniu siebie, naturze i miłości – platonicznej, ale mocniejszej niż jakakolwiek skała, na którą można by się wspiąć.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!