repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 6 lipca 2023.

plakat

Houria

reż. Mounia Meddour

czas: 104’
produkcja: Francja, Algieria 2023
obsada: Lyna Khoudri, Rachida Brakni, Nadia Kaci, Hilda Amira Douaouda

Drodzy Widzowie,

uprzejmie informujemy, że ze względu na falę upałów i modernizację klimatyzacji nie na wszystkich salach możemy zapewnić odpowiednie chłodzenia. Prosimy wziąć pod uwagę, że w najbliższych dniach podczas seansów można spodziewać się temperatury wyższej niż 24 stopnie. Za utrudnienia najmocniej przepraszamy!

gatunek: dramat

Houria (genialna Lyna Khoudri) jest utalentowaną tancerką, która pragnie zrobić światową karierę w balecie. Całe swoje życie podporządkowuje temu marzeniu. Aby związać koniec z końcem, w dzień pracuje jako sprzątaczka, a w nocy obstawia nielegalne walki. Po jednej z nich, w której wygrywa duże pieniądze, zostaje brutalnie napadnięta przez rywala.

Kiedy odzyskuje przytomność w szpitalu, jej dotychczasowy świat rozsypuje się na kawałki. Przestaje mówić i na pewno już nigdy nie będzie tańczyć. Jednak Houria nie zamierza się poddać i rozpoczyna rehabilitację. Tu poznaje kobiety podobnie jak ona poranione przez życie. Wkrótce dzięki nim odzyska pasję i sens życia.

Najnowszy film nagradzanej reżyserki Mounii Meddour to pochwała kobiecości, siostrzeństwa, przyjaźni, wolności i uzdrawiającej mocy tańca.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!