repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 29 kwietnia 2023.

plakat

Moje życie to cyrk - pokaz specjalny z Polskim Towarzystwem Psychologicznym

Mon Cirque à Moi

reż. Miryam Bouchard

czas: 100’
produkcja: Kanada 2020
obsada: Patrick Huard, Jasmine Lemée, Robin Aubert, Sophie Lorain, Mathilde Boucher, Louise Latraverse
język: polski

gatunek: komedia
kategoria wiekowa: 10+

Po filmie odbędzie się spotkanie z psychologiem Łukaszem Krawętkowskim. Rozmowę poprowadzi psycholożka Maja Otto.

Jak to jest mieszkać w przyczepie, bez przerwy podróżować i dorastać u boku wiecznego lekkoducha? Poznajcie Laurę – bystrą trzynastolatkę, której życie dalekie jest od zwyczajnego.

Tata Laury to zawodowy klown, który nie uznaje nudy i powagi. Dlatego codzienność bohaterki bywa przewrotna i bardzo nieprzewidywalna. Posiadanie wyluzowanego rodzica z pewnością ma wiele plusów, jednak dziewczynce nie zawsze jest do śmiechu. Czasem zwyczajnie chciałaby żyć tak, jak jej rówieśnicy. Mieszkać w jednym miejscu, pomidora kroić w plasterki, a cyrkowe sztuczki zamienić na książki. Kiedy postanawia postawić na swoim i zdawać do prywatnej szkoły, musi nie tylko nadrobić zaległy materiał i zająć się nauką, ale przede wszystkim przekonać do tego pomysłu tatę. Tylko jak to zrobić, skoro od zawsze kojarzy on edukację i stabilność z nudą? Moje życie to cyrk z humorem i urokiem opowiada o tym, że w życiu - tak jak na scenie - mamy rozpisane różne kwestie, a czasem najtrudniejszą sztuczką jest połączyć z pozoru odległe od siebie światy i marzenia.

Czy wiesz, że…

film inspirowany jest wątkami z życia reżyserki, Miryam Bouchard?

Maja Otto:

Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie SWPS oraz Studium Terapii Dzieci i Młodzieży w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii. W 2022 rozpoczęłam całościowe szkolenie w Szkole Psychoterapii Dzieci i Młodzieży w Warszawie, współorganizowane przez Laboratorium Psychoedukacji i Ośrodek Regeneracja. Pracuję jako psycholog w leśnym przedszkolu we Wrocławiu – w tej roli prowadzę warsztaty i konsultacje dla nauczycieli, wspieram dzieci i rodziców. Prowadzę również zajęcia dla dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawności i potrzebie kształcenia specjalnego. Od czerwca 2022 roku współpracuję z Fundacją Prodeste. W tej roli uczestniczę w diagnozach, robię testy psychologiczne, wspieram rodziców dzieci rozwijających się w spektrum autyzmu w procesie psychoedukacji.
W prywatnym gabinecie prowadzę konsultacje dla rodziców
.

Łukasz Krawętkowski:

Jestem certyfikowanym psychoterapeutą, psychologiem, trenerem treningu grupowego (licencja II stopnia PTP). Pracuję w Instytucie Proces we Wrocławiu, gdzie prowadzę psychoterapię indywidualną dorosłych i młodzieży oraz terapię rodzin i par. Prowadzę superwizję psychoterapii, pomocy psychologicznej i pracy grupowej. Prowadzę również treningi, szkolenia i warsztaty kompetencji interpersonalnych, wykłady dla specjalistów zajmujących się pomocą i wsparciem; piszę artykuły psychologiczne dotyczące wsparcia, psychoterapii i rodzicelstwa. Popularyzuję najnowszą wiedzę psychologiczną z dziedziny neuroscience, w ramach PTP – w projekcie #Psychozasobnik – webinarach, szkoleniach i warsztatach dla psychologów. Współpracuję z rodzicami w duchu Rodzicielstwa Bliskości (Attachment Parenting) i Porozumienia Bez Przemocy (Non-Violent Communication). Swoją fascynacją tym obszarem działania dzielę się w projekcie „Rodzicielstwo od Kuchni”. Terapeutycznie pracuję w nurcie antropologiczno-fenomenologicznym (Gestalt Relacyjny – Relational Gestalt).

 

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!