repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 4 kwietnia 2023.

Dzień Zwierząt Bezdomnych – Marona – psia opowieść i Pinki + spotkanie z reżyserką

L’extraordinaire voyage de Marona, Pinki

czas: 109’

TOZ Schronisko we Wrocławiu działa od kilkudziesięciu lat. Pracownicy i Wolontariusze placówki ratują bezdomne zwierzaki, których w tym momencie pod opieką jest ponad 300. W ciągu roku do azylu trafia blisko 2 tys. psów i kotów. Wszystkie mają zapewnione schronienie, pożywienie i dobrą opiekę, ale najważniejsze jest to, aby znaleźć dla zwierząt nowych opiekunów. Schronisko znajduje się przy ulicy Ślazowej 2 we Wrocławiu. Codziennie można odwiedzić placówkę i zakochać się w zwierzaku!

Zapraszamy do obejrzenia niezwykłego filmu, który powstał we wrocławskim schronisku! Pokaz filmu zaplanowano w bardzo ważny dzień – kalendarzowy Dzień Zwierząt Bezdomnych. Poznacie historię Pinkiego, który przez wiele długich miesięcy czekał na człowieka, który go pokocha.

Po seansie odbędzie się spotkanie z Ewą Martynkien – reżyserką filmu Pinki.

W programie:

  • Pinki, reż. Ewa Martynkien, Wojciech Szczupak, Polska 2022, 17'
    Czteroletni Pinki mieszka w boksie w części schroniska przeznaczonej dla dużych psów. Mieszka tu można powiedzieć od zawsze, bo choć jest duży i czarny to jest niewidzialny. Schronisko to miejsce jedyne jakie zna, gdzie czuje się bezpiecznie. Ale tak naprawdę dopiero soboty naprawdę go uszczęśliwiają, bo wtedy wpadają wolontariusze. Wychodzą z nim na spacer, głaszczą i rozpieszczają. Krótko mówiąc oddają mu swój czas i serce. Gdy nadchodzi wiosna i robi się cieplej Pinki zmienia boks na większy. Teraz więcej gości trafia do alejki gdzie przybywa Pinki. Czasem nawet ktoś się tu zatrzyma. Nie umknie to uwadze wolontariuszek opiekujących się Pinkim. Postanawiają one spróbować odmienić los swojego pupila i sprawić by przestał być niewidzialny. Pinki to nie tylko film o losach schroniskowego psa. Śledząc losy Pinkiego poznajemy schroniskowe życie zwierząt i ludzi, podpatrujemy jak tworzą się więzi między zwierzakami a ich opiekunami.
  • Marona  psia opowieść, reż. Anca Damian, Rumunia, Francja, Belgia 2019, 92' / kategoria wiekowa: 7+ 
  • Niewielka suczka Marona trafia w ręce coraz to nowych opiekunów. Świat ludzi bywa jednak skomplikowany, czasem aż za bardzo dla małego psa, który nie chce niczego oprócz kochającego go człowieka. Każdy z napotkanych przez kundelkę ludzi nadaje jej nowe imię: akrobata Manole nazywa ją Aną, robotnik Istvan – Sarą, dziewczynka Solange – Maroną. Niestety żaden z domów nie jest na tyle stabilny, by suczka mogła zagościć w nim na stałe. A gdyby ludzie byli tak samo zależni od zwierząt, jak one od nich?

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!