repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 4 lipca 2023.

plakat

Mary Cassatt. Impresjonistyczne malarstwo nowoczesnej kobiety

Mary Cassatt: Painting the Modern Woman

reż. Ali Ray

czas: 93’
produkcja: Wielka Brytania 2022
język: angielski

Premierowy film z cyklu „Wystawa w Kinie” zaprasza widzów na wystawę dzieł Mary Cassatt. Ta amerykańska artystka zrobiła karierę, uwieczniając na płótnach głównie życie otaczających ją kobiet. Jej radykalne obrazy ukazywały je jako intelektualne, kobiece i prawdziwe, co stanowiło istotną zmianę w sposobie, w jaki kobiety pojawiały się w sztuce.

Prezentując jej zadziwiające grafiki, pastele i obrazy, film przedstawia często pomijaną impresjonistkę, której własna kariera była równie pełna sprzeczności, jak kobiety, które malowała.

„Wystawa w Kinie” („Exhibition on Screen”) to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD są pokazane wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób. Arcydzieła malarstwa, rzeźby i grafiki będzie można oglądać na kinowym ekranie z różnych perspektyw, zaś wędrówce po salach galeryjnych i muzealnych towarzyszą historie dzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów.

inne filmy

Osobliwy świat Hieronymusa Boscha

Moda i szyk w obrazach Sargenta

Dzień w londyńskiej The National Gallery

Edward Hopper. Amerykańska love story

Portrety ówczesnych ogrodów. Od Moneta do Matisse'a

Michał Anioł. Miłość i śmierć

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!