repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 28 listopada 2022.

plakat

Bardo, fałszywa kronika garści prawd

Bardo, falsa crónica de unas cuantas verdades

reż. Alejandro G. Iñárritu

czas: 163’
produkcja: Meksyk 2022
obsada: Daniel Giménez Cacho, Griselda Siciliani, Ximena Lamadrid, Andrés Almeida
język: hiszpański

gatunek: dramat, komedia

Alejandro G. Iñárritu, pięciokrotny laureat nagrody Akademii Filmowej, wraca z filmem Bardo, fałszywa kronika garści prawd.

Bardo, fałszywa kronika garści prawd jest epickim, widowiskowym i frapującym doświadczeniem opowiadającym intymną i wzruszającą historię Silverio, znanego meksykańskiego dziennikarza i dokumentalisty mieszkającego w Los Angeles. Po otrzymaniu prestiżowej międzynarodowej nagrody bohater jest zmuszony wrócić do ojczyzny zupełnie nieświadomy, że ta z pozoru zwyczajna podróż doprowadzi go do egzystencjalnej granicy. Wspomnienia i lęki Silveria przenikają do teraźniejszości, wypełniając codzienność bohatera poczuciem oszołomienia i zdumienia.

Silverio zmaga się z uniwersalnymi, a przy tym intymnymi pytaniami o tożsamość, sukces, śmiertelność, historię Meksyku i silne więzi z żoną i dziećmi, szukając odpowiedzi na pytanie, co to znaczy być człowiekiem w tych jakże osobliwych czasach.

W rolę Silveria Gamy wcielił się Daniel Giménez Cacho, dając popis swoich aktorskich umiejętności. Nakręcony na taśmie 65 mm przez nominowanego do Oscara Dariusa Khondjiego (Miłość, Siedem) i napisany przez Iñárritu i Nicolása Giacobone (nagrodzony Oscarem Birdman, Biutiful) film Bardo, fałszywa kronika garści prawd to pierwsza produkcja Iñárritu zrealizowana w Meksyku od premiery docenionego na całym świecie Amores Perros z 2000 r. Za stronę wizualną odpowiadają nagrodzony Oscarem meksykański scenograf Eugenio Caballero (Roma, Labirynt fauna) oraz kostiumografka Anna Terrazas (Kroniki Times Square, Roma).

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!