repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 21 listopada 2022.

plakat

Rimini

reż. Ulrich Seidl

czas: 114’
produkcja: Austria, Francja, Niemcy 2022
obsada: Michael Thomas, Tessa Göttlicher, Hans-Michael Rehberg, Inge Maux, Claudia Martini, Georg Friedrich
język: niemiecki, włoski, angielski

gatunek: dramat

Richie Bravo (w tej roli Michael Thomas), mimo że wciąż nosi się jak gwiazda rocka, najlepsze lata artystycznej kariery ma już za sobą. Podstarzałemu austriackiemu szansoniście pozostało jedynie odcinać kupony od dawnej popularności. Jednak na grupach emerytów, odwiedzających poza sezonem włoskie Rimini, gdzie rozgrywa się akcja filmu, jego tlenione blond włosy, błyszczący garnitur oraz głos wciąż robią spore wrażenie.  

Mężczyzna skrupulatnie to wykorzystuje. W trakcie wieczornych występów w hotelu prezentuje dawne muzyczne szlagiery. Sprzedaje pamiątki, w razie potrzeby wynajmie swoją willę, a dla najwierniejszych fanek będzie też świadczył inne usługi. Zwłaszcza że finansowe potrzeby Richiego wzrastają. Nie tylko z uwagi na chorobę ojca, ale i ze względu na to, że jedną z poznanych kobiet okazuje się porzucona przez niego przed laty córka. Próba odbudowania tej niełatwej relacji będzie dla bohatera szansą na nowy start.   

Po zrealizowaniu dwóch filmów dokumentalnych austriacki reżyser Ulrich Seidl powraca do kina fabularnego. Wciąż jednak z dużą konsekwencją obrazuje i punktuje tę część rzeczywistości, którą najchętniej zamietlibyśmy pod dywan. Rimini to pierwsza część przygotowywanej przez Austriaka fabularnej dylogii.

Ulrich Seidl

Ulrich Seidl to scenarzysta, reżyser i ceniony dokumentalista (Tierische Liebe, Models). Za film Mit Verlust ist zu rechnen zdobył specjalną nagrodę jury na festiwalu filmów dokumentalnych w Amsterdamie w 1993 roku. Jego pierwszy film długometrażowy to pokazywany na festiwalu ERA NOWE HORYZONTY Upały.

Filmografia:

1980 Einsvierzig

1982 Der Ball

1984 Look 84

1990 Good News: Von Kolporteuren, toten Hunden und anderen Wierern

1994 Die Letzten Männer / The Last Real Man

1995 Tierische Liebe / Animal Love

1998 Spass Ohne Grenzen

1999 Models

2001 Upały / Hundstage / The Dog Days

2002 Zur Lage: Österreich in sechs Kapiteln / State of Nation: Austria in Six Chapters

2003 Jesus, Du weisst / Jesus, You Know

2006 Import / Export

2006 Brothers, Let Us be Merry

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!