repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 16 września 2022.

plakat

Broad Peak

reż. Leszek Dawid

czas: 101’
produkcja: Polska 2022
obsada: Dawid Ogrodnik, Maja Ostaszewska, Marcin Czarnik, Piotr Głowacki, Łukasz Simlat
język: polski

gatunek: dramat

To oparta na prawdziwych wydarzeniach historia Macieja Berbeki – legendarnego polskiego himalaisty, należącego do grupy słynnych Lodowych Wojowników, który pragnął zdobyć szczyt jednej z najniebezpieczniejszych gór świata. W 1988 roku, po nieudanej próbie zdobycia K2, Berbeka bierze udział w ataku na sąsiadujący szczyt, Broad Peak. Nowy kierunek ekspedycji zmieni jego życie w sposób, którego nigdy by się nie spodziewał. 25 lat później, polski wspinacz dostaje kolejną szansę na stawienie czoła ośmiotysięcznikowi.

Broad Peak to opowieść o pasji oraz niesamowitej determinacji, która pcha człowieka ku niebezpiecznej krawędzi. To również wzruszająca historia miłości, jaka łączyła Maćka i Ewę Berbeków.

Leszek Dawid

Urodził się w 1971 roku w Kluczborku. Absolwent filologii angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wydziału Reżyserii PWSFTviT. Zanim zaistniał w masowej świadomości jako twórca głośnych dokumentów (Bar na Viktorii, W drodze) uczył angielskiego w rodzinnej miejscowości. Za swoje filmy dokumentalne oraz etiudę dyplomową pt. Moje miejsce otrzymał dwa Srebrne Smoki i Złotego Lajkonika na Krakowskim Festiwalu Filmowym oraz Złotego Dinozaura na festiwalu Etiuda & Anima. W 2004 roku nominowany do Paszportu Polityki. Stypendysta Fundacji Nipkowa oraz Funduszu Scenariuszowego im. Andrzeja Munka, członek Junge Akademie der Künste w Berlinie, asystent na Wydziale Reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi. Aktualnie pracuje nad długo oczekiwanym filmem o hip-hopowym zespole Paktofonika pt. Jesteś Bogiem.

Filmografia

1999 Jest życie piękne (doc., short)

2003 Bar na Viktorii (doc.)

2004 Moje miejsce (short)

2008 Zaungaste – zza płotu (doc.)

2010 W drodze (doc.)

2011 Ki

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!