repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 1 października 2022.

Dziewczyny dla przyszłości - zestaw dokumentów (część I)

czas: 50’
język: polski

gatunek: dokumentalny
kategoria wiekowa: 9+

W programie:

  • Sabyah walczy z górnictwem węglowym
  • Fatou walczy z niedoborem wody

Opis:

Odważne nastolatki Sabyah i Fatou mają jasno określony cel. Chcą zatrzymać niszczenie przyrody i sprawić, by im i ludziom wokół nich żyło się lepiej. Czy dziewczynkom uda się dokonać zmian na lepsze?

Dwie nastolatki – żyjące na różnych kontynentach – próbują ocalić środowisko naturalne w swojej okolicy. Jedenastoletnia Australijka Sabyah żyje nad oceanem i stara się przekonać mieszkańców do ratowania Wielkiej Rafy Koralowej, która znika z powodu zmian klimatycznych i rosnących temperatur wody. Przyczyniają się do tego okoliczne kopalnie węgla, w których wielu z miejscowych pracuje. Czternastoletnia Fatou mierzy się z zupełnie innym problemem. Mieszka w Senegalu, gdzie na co dzień brakuje wody. Dziewczyna każdego dnia musi przemierzyć wiele kilometrów, aby pozyskać wodę dla swojej rodziny. Wówczas zostaje jej już jednak niewiele czasu na naukę, a marzy, by zostać lekarką.

Czy wiesz, że...

…według danych UNICEF-u aż 4 miliardy ludzi na świecie doświadczają niedoboru wody przynajmniej przez miesiąc każdego roku?

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!