repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 9 września 2022.

plakat

Iluzja

reż. Marta Minorowicz

czas: 90’
produkcja: Polska 2022
obsada: Agata Buzek, Marcin Czarnik, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Anna Paliga, Sandra Drzymalska, Karol Bernacki
język: polski

gatunek: dramat

Nagłe zniknięcie córki to zdarzenie, które odcisnęło bardzo mocne piętno na życiu Hanny (w tej roli Agata Buzek) i jej męża (Marcin Czarnik). Każde z nich przeżywa tę sytuację na swój sposób. Szczególnie Hanna nie dopuszcza do siebie najgorszego z możliwych scenariuszy, wierząc, że w końcu uda się jej odnaleźć ukochane dziecko. Gdy zawodzą wszystkie metody, główna bohaterka postanawia przeprowadzić własne śledztwo i szukać córki do skutku.

Codzienność Hanny podporządkowana jest temu, by za wszelką cenę wyjaśnić nie dającą jej spokoju sytuację. Kobieta tak bardzo zatraca się w poszukiwaniach, że trudno racjonalnie ocenić jej co jest rzeczywistością, a co należy jedynie do świata iluzji. Bolesne doświadczenia, przez które przechodzi, wzmacniają w niej zdolność obserwacji i doprowadzają do postrzegania przekraczającego granice cudu.

W Iluzji nie chodzi o rozwikłanie tajemnicy, a raczej o oddanie emocjonalnych rozterek głównej bohaterki w obliczu ekstremalnej sytuacji w jakiej się znalazła.            

Marta Minorowicz

Ukończyła teatrologię i anglistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim, obecnie studiuje reżyserię w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Przez ponad pięć lat współpracowała z telewizją TVN, gdzie realizowała reportaże społeczne.

Filmografia

2010 Kawałek lata / Piece of Summer ( doc., short film)

2008 Anioł śmierci (doc.)

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!