repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 3 sierpnia 2022.

plakat

Słabsze ogniwo

El Hoyo En La Cerca

reż. Joaquín del Paso

czas: 102’
produkcja: Meksyk, Polska 2021
obsada: Valeria Lamm Williams, Yubah Ortego, Lucciano Kurti, Jacek Poniedziałek, Eric Walker
język: hiszpański

gatunek: dramat

Każdego roku uczniowie prestiżowej meksykańskiej katolickiej szkoły dla chłopców udają się na specjalnie przygotowany dla nich obóz integracyjny za miastem. Chłopcy pod czujnym okiem nauczycieli i księży doskonalą swój rozwój fizyczny i moralny. Celem jest przejście przez proces dojrzewania w połączeniu z Bogiem oraz w zgodzie z zasadami wspólnoty.

Film reżysera Joaquína del Paso, oparty do pewnego stopnia na jego własnych doświadczeniach, to opowieść o niebezpiecznej relacji pomiędzy religią a władzą. Każdy z młodych bohaterów stara się odnaleźć swoje miejsce w tej elitarnej i hermetycznej społeczności, gdzie status społeczny rodziców i kolor skóry określają pozycję dziecka. Spokój nie trwa długo, szczególnie kiedy uczestnicy obozu odkrywają dziurę w ogrodzeniu…

Sytuacja ta uruchamia łańcuch tajemniczych wydarzeń. Film ukazuje złożone mechanizmy zbiorowej indoktrynacji religijnej i manipulacji, a także pokazuje, jak łatwo budzi się niebezpieczna masowa histeria. Utrzymane w formule thrillera Słabsze ogniwo jest mocną krytyką bazującego na indoktrynacji systemu edukacji, ale i uniwersalną historią o bezwzględnym sposobie kreowania przyszłych liderów.

Na szczególną uwagę zasługuje muzyka w filmie, której autorami są Michael Stein oraz Kyle Dixon, twórcy ścieżki dźwiękowej do nagradzanego wielokrotnie serialu Stranger Things.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!