repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 17 sierpnia 2022.

plakat

Śmierć w miękkim futerku

Uninvited

reż. Greydon Clark

czas: 90’
produkcja: USA 1988
obsada: George kennedy, Alex Cord, Clu Gulager, Toni Hudson, Eric Larson, Clare Carey
język: angielski

gatunek: horror, sci-fi

Tym razem zapraszamy was na ekskluzywny, wakacyjny rejs po Morzu Karaibskim w towarzystwie podejrzanej załogi i zmutowanego kota!

Bobbie i Suzanne to dwie przyjaciółki, które nie mają grosza przy duszy, ale marzą o szalonych wakacjach. Gdy wpadają w oko bogatemu playboyowi szybko przyjmują zaproszenie by towarzyszyć biznesmenowi w rejsie przez Morze Karaibskie. Żeby było ciekawiej dziewczyny zabierają na statek nowo poznanych młodych chłopaków i błąkającego się przy porcie kotka. Nikt się nie spodziewa, że futrzak jest toksycznym eksperymentem naukowym, który właśnie zbiegł z laboratorium.

Z dala od lądu załoga statku imprezuje, młodzi romansują, szemrani biznesmeni planują ulokowanie dużej gotówki na Kajmanach, szampan się leje, słońce świeci i nikt nie podejrzewa nadchodzącej katastrofy. Gdy mężczyźni zaczynają ze sobą rywalizować o względy pań, jeden z pasażerów znika a silnik statku się przegrzewa, atmosfera zaczyna gęstnieć. Dla podstępnego kota to idealny moment by zaatakować i pokazać pazurki.

W odwiecznej walce między miłośnikami psów a miłośnikami kotów to ostateczny argument przeciwko kotom, szach mat kociarze! Śmierć w miękkim futerku to też piękny przykład polskiego kreatywnego tłumaczenia tytułów, gdyż oryginalnie film zatytułowano Uninvited.

Uwaga! Na seans kotom wstęp wzbroniony!

Przed seansem zapraszamy na prelecję Juliana Jelińskiego znanego na YouTube jako "Brody z Kosmosu" i twórcę serii Najgorsze Animacje. Uwielbia poszukiwać ideologii w popkulturze prawie tak bardzo jak Slavoj Żiżek.

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!