repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 3 lipca 2022.

czas: 52’
produkcja: Polska 2020
język: polski

gatunek: familijny

Pokazy przyjazne sensorycznie powstały z myślą o młodych widzach ze spektrum autyzmu lub wszystkich innych wielbicielach kina, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu przez dłuższy czas lub są wrażliwi wzrokowo. W czasie takich projekcji  światła będą przyciemnione, a nie zgaszone całkowicie, by nie budzić lęku, a także by zmniejszyć kontrast między jasnością wyświetlanego na ekranie obrazu, a resztą otoczenia. Dźwięk jest nieco przyciszony, by nie ogłuszał osób nadwrażliwych. Przed takimi seansami nie będziemy wyświetlać spotów, by nie rozpraszać uwagi widzów, a podczas samego trwania filmów nie będzie obowiązywać zasada całkowitej ciszy – to, co dzieje się na ekranie można komentować, śpiewać piosenkę razem z bohaterem, tańczyć, wyrażać ekscytację, chodzić po sali. 

Ceny biletów:

  • bilet 16 zł
  • opiekun dziecka za okazaniem orzeczenia o niepełnosprawności, orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego lub wypisu diagnozy, uczestniczy w seansie bezpłatnie

Opis filmu

Dwie animowane serie pt. Wierszyki domowe według książki Michała Rusinka w tonacji humorystycznej oprowadzają młodego widza po pospolitych przedmiotach i miejscach, związanych z domem i życiem codziennym czteroosobowej rodziny (Chłopczyk, Dziewczynka, Mama, Tata wraz z ich Psem a rzadziej także wraz z ich Kotem). Przygodową akcję każdego odcinka opowiadał nam, bawiąc się często różnym znaczeniem słów, Lektor. W tej roli pojawił się wybitny aktor, Adam Woronowicz.

Tym razem powstał film kinowy dla dzieci, w którym zabawy językowe dla osób początkujących i towarzyszących im osób starszych, na podstawie wybranych wierszyków - zostały wzbogacone o animowane zagadki. Ich prezenterem będzie sam Michał Rusinek.

W filmie wykorzystano następujące wierszyki: PRYSZNIC, LODÓWKA, PRALKA, PIWNICA, SZAFA, KARMNIK, WANNA już znane oraz zupełnie premierowe: BALKON, FOTEL, LAMPA, ŁOPATA DO ŚNIEGU, OKNO, PLAMA, WĄŻ, WIESZAKI, CZAJNIK, KLUCZ, KURA, PAJĄK, WRZECIONO.

Pobierz historyjkę społeczną o wizycie w kinie

FundacjaAutyzm

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!