repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 2 listopada 2022.

plakat

Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele

Karsten og petra blir bestevenner

reż. Arne Lindtner Næss

czas: 74’
produkcja: Norwegia 2013
obsada: Elias Søvold Simonsen, Hilde Lyrån, Janne Formoe, Nora Amundsen
język: polski

gatunek: familijny
kategoria wiekowa: 5+

Kacper właśnie przeprowadził się z rodziną do nowego  domu i pełen obaw czeka na początek nauki w przedszkolu.  Pierwszą osobą, którą tam poznaje, jest Emma, która niedługo  będzie świętować swoje piąte urodziny.

Kacper i Emma oraz ich pluszowi towarzysze – Leo i Pani Królik – spędzają ze sobą każdą wolną chwilę, a dzięki wspólnym przygodom dowiadują się, czym jest przyjaźń. Kacper i Emma to przeplatana piosenkami i animowanymi fragmentami opowieść o przyjaźni, ale i o trudnościach związanych z życiem pięciolatków.

Arne Lindtner Næss

(ur. 1944) - z wykształcenia aktor. Występował w norweskich teatrach, produkcjach telewizyjnych oraz filmach. Od lat 80. jest reżyserem filmów i seriali, w tym wielu produkcji dla dzieci. Największą popularność w Norwegii przyniosła mu seria Junior Olsen Gang, film SOS Summer of Suspence i ostatnio - seria filmów o przygodach Kacpra i Emmy. Reżyser był gościem pierwszej edycji Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Odebrał w Warszawie nagrody publiczności oraz jury dziennikarzy dla filmu Kacper i Emma - najlepsi przyjaciele.

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!