repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 18 maja 2022.

plakat

Siódma komnata

Beyond the 7th Door

reż. Bozidar D. Benedikt

czas: 83’
produkcja: Kanada 1987
obsada: Lazar Rockwood, Bonnie Beck, Gary Freedman, Ben Kerr
język: angielski

Gdyby Tommy Wiseau nakręcił The Cube...

Boris (w tej roli Lazar Rockwood urodzony w dawnej Jugosławii) właśnie wyszedł z więzienia i spotyka swoją byłą kochankę Wendy (Bonnie Beck), która proponuje mu napad. Celem jest majątek jej szefa Lorda Brestona, dla którego dziewczyna pracuje jako pokojówka. Fucha wydaje się bardzo prosta, bo pracodawca jest schorowany, a wszystko dobrze zaplanowane. Dwójka złodziei nie przewidziała jednak, na jak duże niebezpieczeństwo się narażają. Fortuna ukryta jest w starym zamku, ale prowadzi do niej labirynt piwnic, tajemnic i śmiertelnego zagrożenia. Bohaterzy stają się pionkami w bezlitosnej grze o życie. Aby przetrwać, muszą rozwiązać szereg zagadek ukrytych w zakamarkach tajemniczej posiadłości. Czy uda im się zdobyć majątek i nie zginąć?

Można pokusić się o stwierdzenie, że gdyby Tommy Wiseau (The Room) napisał scenariusz do The Cube, wyprodukował go, wyreżyserował i jeszcze w nim zagrał, to otrzymalibyśmy coś bardzo podobnego do Siódmej komnaty. Mamy tu okrutnie naciągany i naiwny scenariusz, słabe dialogi, amatorskie aktorstwo, cringe, a nawet bohatera, którego uroda przywodzi na myśl samego Wiseau. Sam budżet był tak niski, że gra w nim tylko czwórka aktorów (z czego jeden gra zwłoki, a drugiego prawie nie widać).

Powiedzielibyśmy, że film jest zupełnie zbędny, gdyby nie fakt, że ogląda się go z wielką satysfakcją. Mało znana perełka kina klasy B i guilty pleasure ze znakiem jakości Najlepszych z Najgorszych.

Przed seansem zapraszamy na prelecję Radka Pisuli z kanału Full Frontal Pisula.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!