repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

13 kwi / śr

VeloUkraЇna – rowery przeciwko wojnie!

czas: 110’

Przez dekady jednym z najbardziej znanych w Europie wyścigów kolarskich był WYŚCIG POKOJU. Bo rower to narzędzie na wskroś pokojowe, przyjacielskie, entuzjastyczne. Podobnie działa kino – oswaja świat, buduje mosty. Dlatego, w obliczu dotykających naszych przyjaciół w Ukrainie dramatycznych zdarzeń, Bike Days – międzynarodowy festiwal filmowy, Diablos.pl - ostrokołowa ekipa z Wrocławia, która prowadzi sklep z torbami rowerowymi z Ukrainy i Kino Nowe Horyzonty, zapraszają, w ramach projektu Kino dla Ukrainy, na VeloUkraЇnę.

W programie:

  • VeloUkraЇna, 40' / napisy polskie

    blok ukraińskich krótkich metraży wyselekcjonowanych i przygotowanych przez założyciela wrocławskiej ekipy Diablos, Antona Sinkievicha. Materiały z ostatnich dziesięciu lat pokazują społeczności skupione wokół ostrego koła w różnych miejscach Ukrainy - w Charkowie, Kijowie, Odessie, Mikołajowie i w Karpatach 

  • Transcarpathians, reż. Aitor Saavedra / Hiszpania 2017 / 68' / napisy polskie i angielskie

Transkarpatians to film szczególny, ekipa The Roosters rozpoczyna podróż w stolicy Dolnego Śląska, by następnie przemierzyć dystans do Kijowa na rowerach. Trasa do stolicy Ukrainy wiedzie przez łańcuch Karpat. Opowieść pełna humoru, ale i poważnych zagadnień, zmagania się ze słabościami, warunkami atmosferycznymi aż po spędzanie ponad miesiąca w tym samym towarzystwie.

Dochód ze sprzedaży biletów zasili konto Fundacji Ukraina.

Bilety na seans sprzedawane są w fomie cegiełek za 20 zł, 30 zł, 50 zł, 75 zł, 100 zł.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!