repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 20 kwietnia 2022.

plakat

Narkotykowe szaleństwo

Reefer Madness

reż. Louis J. Gasnier

czas: 66’
produkcja: USA 1936
obsada: Dorothy Short, Kenneth Craig, Lillian Miles, Dave O'Brien
język: angielski

gatunek: dramat, thriller

Tym razem Najlepsze z Najgorszych zapraszają na seans w oparach dymu, absurdu, psychozy i czystego szaleństwa!

Trójka dilerów narkotykowych doprowadza niewinnych nastolatków do uzależnienia. Młodzi wpadają w sidła nałogu, imprez, jazzowej muzyki i przemocy.

Propagandowy film fabularny przedstawiający negatywne skutki palenia marihuany, która jest źródłem wszelkiego zła. Zdumiewający obraz pełen przerysowanej gry aktorskiej, czarno-białych postaci i niezamierzonego humoru był współfinansowany przez konserwatywne organizacje katolickie i rząd Stanów Zjednoczonych. Z czasem, wbrew intencji twórców, stał się kultowy w kręgach hipisowskich. Po prostu szaleństwo!

Przed seansem zapraszamy na prelekcję Juliana Jelińskiego znanego na YouTube jako "Brody z Kosmosu" i twórcę serii Najgorsze Animacje. Uwielbia poszukiwać ideologii w popkulturze prawie tak bardzo jak Slavoj Żiżek.

Louis J. Gasnier

Urodził się w 1875 roku w Paryżu. Reżyser teatralny i filmowy realizujący filmy dla wytwórni Gaumont w najwcześniejszych dniach kinematografii. Po emigracji do Stanów Zjednoczonych realizator popularnych seriali kinowych, z których najsłynniejszy to The Perils of Pauline (20 odcinków w 1914 roku). Po wprowadzeniu filmu dźwiękowego kariera Gasniera się załamała – realizował głównie filmy klasy B, a jego najsłynniejszym dokonaniem pozostaje Narkotykowe szaleństwo, którego sława nie jest bynajmniej ufundowana na wartości artystycznej. Zmarł w 1963 roku w Hollywood.

Wybrana filmografia

1905 La première sortie d’un collégien

1914 The Perils of Pauline

1914 The Exploits of Elaine

1924 Wino / Wine

1936 Narkotykowe szaleństwo / Reefer Madness

1940 Murder on the Yukon

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!