repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 1 grudnia 2021.

plakat

Bo we mnie jest seks

reż. Katarzyna Klimkiewicz

czas: 105’
produkcja: Polska 2021
obsada: Maria Dębska, Leszek Lichota, Krzysztof Zalewski, Bartłomiej Kotschedoff, Borys Szyc
język: polski

gatunek: biograficzny

Warszawa, lata 60. Przed ekranami czarno-białych odbiorników zasiadają miliony Polaków. 

I nagle ktoś przykuwa ich wzrok. To Kalina Jędrusik (Maria Dębska) – zjawiskowa aktorka i piosenkarka, która wnosi koloryt do bezbarwnej rzeczywistości. Kusi wdziękiem i seksapilem. Elektryzuje panów i oburza panie. Oto pierwsza seksbomba PRL-u, zwana polską Marilyn Monroe.

Kalina nie chce się wpisywać w ówczesny model kobiety. Żyje na własnych zasadach, co nie zawsze podoba się pruderyjnemu społeczeństwu i niektórym przedstawicielom władzy. Liczne skandale, życie w miłosnym trójkącie z mężem Stanisławem Dygatem (Leszek Lichota) i Luckiem (Krzysztof Zalewski), kontrowersyjne wypowiedzi i epatujące seksapilem stroje sprawiają, że Kalina zyskuje także miano naczelnej skandalistki PRL. A przecież największy skandal z jej udziałem dopiero się zacznie…

Bo we mnie jest seks to ważny fragment z życia Kaliny Jędrusik, o której śmiało można powiedzieć, że jest największą ikoną polskiej popkultury. To historia wzlotów i upadków jej zawrotnej kariery. Wydarzeniom z życia Jędrusik towarzyszy atmosfera szalonej zabawy środowiska ówczesnej śmietanki towarzyskiej.

Katarzyna Klimkiewicz

Studiowała reżyserię w łódzkiej Filmówce. W 2003 r. została stypendystką Binger Film Lab w Amsterdamie. Obecnie pracuje w Wielkiej Brytanii nad swoją debiutancką pełnometrażową fabułą Flying Blind. Od 2010 r. jest prezesem Stowarzyszenia Film 1,2.

Wybrana filmografia

2009 Hanoi-Warszawa / Hanoi-Warsaw (short film)

2007 Wasserschlacht – Wielka Wojna Graniczna / Wasserschlacht – The Great Border Battle ( doc.)

2003 Labirynt Krystiana Lupy / Krystian’s Lupa labyrinth (doc.)

1997 Tam, gdzie wypala się węgiel / Where the charcoal is burnt (doc.)

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!