repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 24 listopada 2021.

Ostatniej nocy w Soho

Last Night in Soho

reż. Edgar Wright

czas: 118’
produkcja: Wielka Brytania 2021
obsada: Anya Taylor-Joy, Thomasin McKenzie, Diana Rigg, Matt Smith
język: angielski

gatunek: dramat, horror, thriller

Film zawiera kilka sekwencji z dynamicznymi efektami świetlnymi, które mogą oddziaływać na widzów z epilepsją fotogenną lub innymi uczuleniami na światło.

Film opowiada o Eloise (Thomasin McKenzie), która przyjeżdża to Londynu, żeby zrobić karierę jako projektantka mody. Nie wszystko idzie zgodnie z planem. 

Produkcja zapowiada się niezwykle ciekawie. W rolach głównych zobaczymy Thomasin McKenzie, która została doceniona za rolę w Jojo Rabbit oraz Annę Taylor-Joy znanej głównie z serialu Gambit Królowej. Reżyserem filmu jest Edgar Wright (Baby Driver).

Edgar Wright

Urodzony w 1974 roku w Anglii, reżyser, scenarzysta i pasjonat kina. Już jako dzieciak biegał z kamerą – najpierw Super 8 potem Video8 – i realizował krótkie pastisze ulubionych gatunków filmowych. Po ukończeniu Bournemouth Art College nakręcił parodię westernu A Fistful of Fingers, która znalazła się w wąskiej dystrybucji kinowej i była emitowana w kanałach satelitarnych. Dzięki temu filmowi młody reżyser trafił do telewizji, gdzie dla różnych stacji realizował, najczęściej komediowe, seriale. Udowodnił nimi, podobnie jak zrealizowanymi później pełnymi metrażami, które stały się wielkimi przebojami (Wysyp żywych trupów, Hot Fuzz – Ostre psy), że perfekcyjnie zna reguły kina gatunków oraz kanon popkultury i potrafi je twórczo wykorzystywać.

Wybrana filmografia

1995 A Fistful of Fingers

2004 Wysyp żywych trupów / Shaun of the Dead

2007 Hot Fuzz – Ostre psy / Hot Fuzz

2010 Scott Pilgrim kontra świat / Scott Pilgrim vs. The World

 

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!