repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 26 września 2021.

czas: 65’
produkcja: Norwegia, Irlandia, Belgia, Niemcy, Holandia
język: polski

kategoria wiekowa: 10+
polska premiera 3 filmów

Największymi bohaterami możemy być my sami. Wystarczy podnieść rzuconą przez los rękawice i każdą słabość zamienić w supermoc. Zainspirujcie się Charliem, Berthą, Yaren, Hananą i jej bratem.

Zestaw czterech krótkich filmów o ogromnej sile. Na Berthę czai się wielki zły wilk, polujący na jej wzrok, a poskromić go może drzemiący w niej talent plastyczny. Hanan uczy swojego młodszego brata pływać po to, by razem mogli pożegnać strachy przeszłości. Yaren wyrusza na wyjątkowy obóz, gdzie próbuje pogodzić ze smutkiem po stracie najbliższej osoby. Zaś marzeniem 10-letniego Charliego jest zostać surferem - lecz aby tak się stało, musi opanować kilka specjalnych, tanecznych kroków…

W zestawie:

 • Charlie Surfer, 18'

  Uwielbiający tańczyć 10-letni Charlie stawia sobie w życiu kolejny cel - chce nauczyć się surfować. W jego historii chodzi jednak o coś więcej niż o okiełznanie morskich fal. Bohater udowadnia, że żadnym trudnościom (także takim jak zaburzenia ze spektrum autyzmu) nie uda się powstrzymać naszych marzeń.

  Czy wiesz, że...

  najstarsze zapiski dotyczące surfingu sięgają 1778 roku, a ich autorem jest słynny kapitan (i odkrywca Hawajów) James Cook?

 • Bertha i Wolfram, 16'

  13-letnia Bertha każdego dnia toczy walkę z podstępnym wrogiem, Zespołem Wolframa - genetyczną chorobą atakującą jej układ nerwowy. Tajną bronią naszej bohaterki jest niesamowita kreatywność, którą wykorzystuje malując i tworząc dzieła sztuki. Dzięki temu uczy się kontrolować Wolframa, który coraz śmielej zawłaszcza jej wzrok.

  Czy wiesz, że...

  prace Berthy możesz zobaczyć na jej instagramowym profilu bertha.kunst.

 • Konik morski, 16'

  Zmuszona konfliktem zbrojnym Hanan ucieka z Iraku do Niemiec razem z rodzicami i młodszym bratem. Podczas morskiej przeprawy łódź traci równowagę, a pasażerowie wpadają do wody. Zdarzenie to jest traumatyczne dla nieumiejącej wówczas pływać dziewczyny. Hanan przełamuje jednak swoje lęki i nie tylko sama zostaje świetną pływaczką, ale i instruktorką na lokalnym basenie, a jednym z podopiecznych jest jej brat.

  Czy wiesz, że...

  nazwa Hippocampus (łacińskie określenie konika morskiego) to również termin opisujący element mózgu odpowiedzialny za pamięć?

 • Yaren i słońce, 19'

  Cztery lata temu zmarła mama Yaren. Teraz 10-latka wyjeżdża na wyjątkowy obóz, którego celem jest nauka radzenia sobie z żałobą. Tutaj dziewczyna spotyka inne dzieci, które również straciły bliską dla siebie osobę. Podczas pięciu pięknych, intensywnych dni Yaren oraz inni uczestnicy zbliżają się do siebie i dzięki dzieleniu się wspomnieniami choć trochę mogą pogodzić się z poczuciem straty.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!