repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 7 października 2021.

plakat

Undine

reż. Christian Petzold

czas: 90’
produkcja: Niemcy 2020
obsada: Paula Beer, Franz Rogowski, Maryam Zaree, Jacob Matschenz
język: niemiecki, angielski, hiszpański

gatunek: dramat, fantastyczny, romans

Ceniony niemiecki reżyser Christian Petzold, autor nagradzanej na Berlinale Barbary, wypływa na szerokie wody realizmu magicznego, tworząc współczesną historię miłosną nawiązującą do mitu o Ondynie. Tytułowa bohaterka to historyczka sztuki, która właśnie rozstała się z partnerem. Wkrótce w niecodziennych okolicznościach poznaje Christopha. Chłopak pracuje jako przemysłowy nurek, usuwa usterki w podwodnych turbinach i pomaga pokonać wodę: żywioł, który jest trzecim bohaterem filmu.Choć Undine wiedzie z pozoru całkiem poukładane życie, możemy być pewni, że legenda o wodnej nimfie zmąci nurt tej relacji. 

W głównej roli wystąpiła znana polskim widzom Paula Beer, która za tę kreację otrzymała Srebrnego Niedźwiedzia na tegorocznym Berlinale.

Christian Petzold

Christian Petzold urodził się w Hilden w 1960 r., a w wieku 21 lat przeniósł się do Berlina. Studiował literaturę niemiecką, a następnie w Niemieckiej Akademii Filmu i Telewizji w Berlinie (DFFB). W tym czasie pracował również jako asystent reżysera z Harunem Farockim i Hartmutem Bitomskym. W 1995 roku nakręcił swój pierwszy film pełnometrażowy. Za obraz Die Innere Sicherheit (Decyzja) (2000) otrzymał Niemiecką Złotą Nagrodę Filmową.

Filmografia:

1995 Pilotinnen (TV)

1996 Cuba Libre (TV)

1998 Die Beischlafdiebin (TV)

2000 Die Innere Sicherheit

2002 Toter Mann (TV)

2003 Wolfsburg

2005 Gespenster

2007 Yella

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!