repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 10 sierpnia 2021.

plakat

Republika Dzieci

reż. Jan Jakub Kolski

czas: 134’
produkcja: Polska 2021
obsada: Andrzej Grabowski, Karolina Rzepa, Mateusz Grys, Marian Opania, Olgierd Łukaszewski
język: polski

kategoria wiekowa: 10+
gatunek: dramat

Z obrazów Jacka Malczewskiego ucieka gromada namalowanych przez mistrza postaci. Fauny, chimery, utopce, rusałki i inne fantastyczne istoty spod pędzla znanego malarza, przenoszą się na teren zarzecza we współczesnej Polsce, do krainy zwanej Mszarami. W jej pobliżu ma ruszyć niebawem wielka elektrownia, której uruchomienie spowoduje zalanie tysięcy hektarów ziemi wokół. Z domu dziecka w miasteczku przeznaczonym do zalania, wyrusza druga grupa bohaterów – to dzieci niepogodzone z decyzjami dorosłych, którzy chcą rozdzielić je na zawsze. Tobiasz, który z obrazu Malczewskiego trafia do współczesności, postanawia przyłączyć się do nich i staje na czele grupy.
Śladem chłopca podąża Rafał, jego anioł stróż. Mieszkańcy Mszarów muszą sobie poradzić z nieoczekiwaną wizytą młodych gości. Czy pomogą im stworzyć wymarzoną przez nich Republikę Dzieci?

Jan Jakub Kolski

Jan Jakub Kolski

Urodzony w 1956 r., drogę do reżyserii filmowej odbył przez pracę w regionalnej telewizji i studia operatorskie w Łodzi. Twórca wielu filmów oświatowych, dokumentalnych i reportaży, w kinie fabularnym debiutował w 1990 r. filmem Pogrzeb kartofla. Za filmy realizowane konsekwentnym, autorskim stylem, nazywanym od nazwiska reżysera kolskim, zdobył szereg nagród, m.in. w Gdyni, Łagowie, Moskwie.

Wybrana filmografia:

1990 Pogrzeb kartofla / Burial of a Potato

1993 Jańcio Wodnik / Johnnie Waterman

1999 Historia kina w Popielawach / History of Cinema in Popielawy

2006 Jasminum

2009 Afonia i pszczoły / Happy Aphonya

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!