repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

dzisiaj
jutro
26 lip / pn
27 lip / wt
28 lip / śr
29 lip / cz
plakat

Żużel

reż. Dorota Kędzierzawska

czas: 0’
produkcja: Polska 2020
obsada: Tomasz Ziętek, Jagoda Porębska, Paweł Wilczak, Mateusz Kościukiewicz

Mistrz żużlowy Lowa jest obiektem westchnień kobiet i źródłem zazdrości rywali z toru. Pogodny, miły dla ludzi, „zwyczajny”, ma frajdę z życia i tego, co robi. Jednak szelmowski uśmiech chłopaka skrywa codzienne zmagania ze strachem, widmem kontuzji i wypadków na żużlowych stadionach. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy na drodze Lowy staje śliczna Roma. Czy zakochany w prędkości i motorach zawodnik, dla którego sport jest nie tylko szaleńczą, młodzieńczą pasją, ale też ucieczką od szarej rzeczywistości, znajdzie w swoim sercu miejsce na prawdziwą miłość?

„Żużel” to pierwszy od siedemdziesięciu lat film fabularny traktujący o tym niezwykłym, pełnym adrenaliny i niebezpieczeństw sporcie, który w naszym kraju ma miliony oddanych sympatyków. Zafascynowała mnie postawa młodych ludzi, którzy związują się z żużlem. Żyją w innym świecie, tempie i rzeczywistości. Pasji i determinacji, z którą wchodzą w to niebezpieczne życie, można im tylko pozazdrościć.

Dorota Kędzierzawska

Dorota Kędzierzawska

Urodzona w 1957 roku. Reżyserka, scenarzystka, producentka. Ukończyła Wydział Reżyserii łódzkiej PWSFTviT (1981). W swoich filmach pokazuje bohaterów w sytuacjach granicznych – ucieczki z domu, narodzin dziecka, śmierci. Znakomicie portretuje dzieci i ich emocje. Ważniejsze filmy: Diabły, diabły (1991), Wrony (1994), Nic (1998), Pora umierać (2007), Jutro będzie lepiej (2008).

Filmografia

a

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!