repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 7 lipca 2021.

plakat

Ponętne strzelby

Guns

reż. Andy Sidaris

czas: 96’
produkcja: USA 1990
obsada: Erik Estrada, Dona Speir, Roberta Vasquez, Danny Trejo

Międzynarodowy lord przestępczy inscenizuje brutalne morderstwo, aby zwabić agentów federalnych z Hawajów i przemycić broń szturmową z Chin do Ameryki Południowej. Jeśli do tego momentu opis fabuły daje nadzieję na udany film sensacyjny… nic bardziej mylnego. W końcu za całość odpowiada Andy Sidaris - wirtuoz wybuchowego kina, twórca Biletu na Hawaje czy Picasso Trigger uznawanych są za jedne z najgorszych produkcji wszechczasów. Cóż, śmiało można powiedzieć, że Ponętne strzelby depczą im po piętach.

Scenariusz przypomina tu przepisane na szybko zadanie domowe, a sami aktorzy z pewnością opuścili też kilka lekcji w szkole. Jest drętwo, kiczowato i z całą masą fabularnych niedociągnięć. Są spluwy, pościgi wśród rajskich plenerów, faceci w garniturach i nieustraszone dziewczyny, które nawet, gdy wysadzają motorówkę w powietrze, wyglądają jak milion dolarów. Absurd eksploduje tu na każdym kroku, no ale przyznajcie: kto choć raz nie bawił się w czasie tak wybuchowego show, niech pierwszy rzuci granatem. Zapnijcie więc pasy, przed nami kolejna perełka od Malibu Bay Films!

Przed seansem zapraszamy na prelekcję Radka Pisuli z kanału Full Frontal Pisula.

Radek Pisula – Pan i władca popkulturowo-życiowego fanpage'a Full Frontal Pisula, współzałożyciel vloga i podcastu Napisy Końcowe. Dziennikarz, tłumacz, wojownik kosmosu. Naukowo przebadał m.in. filmografię Johna Woo, Johna Carpentera i Waltera Hilla. Kinowo pożera wszystko - szczególnie wszelkiej maści horrory, wysokooktanowe akcyjniaki oraz Złotą Erę Hollywood. Ceni kontynuacje filmów, na które nikt nie czeka (z naciskiem na kolejne "Króle Skorpiony"). Uwielbia Grace Kelly, Kaczora Howarda oraz Godzillę - najlepiej, gdy pojawiają się w tym samym filmie.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!