repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 10 czerwca 2021.

Nocne Kino Akademickie: Sound of Metal i Co w duszy gra

czas: 227’

Studenckie kino w hollywoodzkim wydaniu!

10 czerwca zapraszamy na pełną atrakcji i wrażeń VII edycję Nocnego Kina Akademickiego — wydarzenia prowadzonego w formie gali, podczas której odbędzie się projekcja dwóch filmów nominowanych do Oscara, a wszystko to w niezwykłym i prawdziwie hollywoodzkim klimacie.

Podczas tegorocznej edycji widzowie będą mogli obejrzeć chwytający za serce Sound of Metal (nagrodzony przez Akademię Filmową dwiema statuetkami) oraz piękną, muzyczną animację Co w duszy gra (Oscar w kategorii Najlepsza Muzyka i Najlepszy Film Animowany). Przed seansami oraz pomiędzy nimi, będzie można skorzystać z atrakcji w strefie około eventowej. Przewidziane są także konkursy z historii kina.

Ceny biletów: 26zł za bilet normalny (dostępny stacjonarnie lub online) oraz 20 zł bilet studencki (tylko stacjonarnie).

Harmonogram

SALA 9

17:30 start wydarzenia - atrakcje na strefie około eventowej
19:00 projekcja Sound of Metal
21:30-22:45 przerwa -  22:00 konkurs z nagrodami na sali kinowej
22:45 projekcja Co w duszy gra
00:45 planowane zakończenie

SALA 8

18:00 start wydarzenia - atrakcje na strefie około eventowej
19:30 projekcja Sound of Metal
22:00-23:15 przerwa - 23:00 konkurs z nagrodami na sali kinowej
23:15 projekcja Co w duszy gra
01:15 planowane zakończenie

Sound of Metal
reż. Darius Marder, USA 2020, 120'

Laureat Oscara w kategorii Najlepszy Dźwięk i Najlepszy Montaż, a przede wszystkim jeden z najbardziej fascynujących filmów, jakie zobaczycie w tym roku. Poruszająca, pełna emocji opowieść o losach pary, która z dnia na dzień musi zmierzyć się z wyzwaniem bezpowrotnie zmieniającym ich życie.

Jeden z najbardziej fascynujących filmów, jakie zobaczycie w tym roku. Poruszająca, pełna emocji opowieść o losach pary, która z dnia na dzień musi zmierzyć się z wyzwaniem bezpowrotnie zmieniającym ich życie. W rolach głównych znakomici Riz Ahmed i Olivia Cooke, a jednym z twórców filmu jest Derek Cianfrance, reżyser Blue Valentine.

Mają tylko siebie i muzykę. Ruben jest pełnym pasji perkusistą, a Lu przebojową wokalistką. Gdy ruszają w trasę koncertową, a marzenie o wydaniu debiutanckiej płyty jest na wyciągnięcie ręki, Ruben z dnia na dzień zaczyna tracić słuch. W jednej chwili życie, które dotąd znał i kochał, lega w gruzach, a przyszłość staje się wielką niewiadomą. Jego dziewczyna Lu nie daje jednak za wygraną i postanawia zrobić wszystko, by uratować Rubena i to, co ich dotąd łączyło.

Co w duszy gra
Soul, reż. Pete Docter, Kemp Powers, USA 2020, 107'

Nowy film Pete'a Doctera (laureat Oscarów® za Odlot i W głowie się nie mieści) i Kempa Powersa, ma wszystko, z czego słyną najlepsze produkcje Disneya i Pixara. Na tegorocznej gali oscarowej Co w duszy gra zdobyło zasłużoną statuetkę dla Najlepszego Filmu Animowanego oraz za Najlepszą Muzykę.

W filmie śledzimy losy Joe Gardnera, który prowadzi zespół muzyczny w gimnazjum. Jego prawdziwą pasją jest jednak jazz. Joe przeżywa kryzys, jaki jest udziałem wszystkich artystów. Coraz wyraźniej dostrzega, że marzenie jego życia, by być muzykiem jazzowym, nie spełni się i dlatego zadaje sobie pytania Po co tu jestem? Jaki jest cel mojego życia? Joe jest uosobieniem tych pytań. Ale nadchodzi moment, kiedy Joe stwierdza, że jego marzenie może być w zasięgu ręki. Przez jedno nieoczekiwane zdarzenie trafia do fantastycznego miejsca, gdzie zostaje zmuszony, by ponownie zastanowić się nad tym, co to znaczy mieć duszę. Tam spotyka, a ostatecznie również zaprzyjaźnia się z 22 - duszą, która uważa, że życie na Ziemi nie toczy się tak, jak powinno.

Przed filmem pokażemy również krótkometrażową animację Norka.

Szczegóły:

Fanpage

Wydarzenie na Facebooku

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!