repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 13 czerwca 2021.

czas: 126’

Dwóch nieznajomych (Two Distant Strangers)
reż. Travon Free, Martin Desmond Roe, Stany Zjednoczone 2020, 29’

Kolejne próby rysownika Cartera Jamesa, by wrócić do domu do swojego psa, zostająpokrzyżowane. Wszystko przez powracające śmiertelne spotkanie, które zmusza go do przeżywania fatalnego dnia na nowo. Oscar w kategorii Najlepszy Krótkometrażowy Film Aktorski.

Przeczucie (Feeling Through)
reż. Doug Roland, Stany Zjednoczone 2019, 19’

Przeczucie to pierwszy film z głuchoniewidomym aktorem w roli głównej, a zarazem historia dorastania, w której poznajemy Tereeka, nastolatka krążącego po ulicach Nowego Jorku. Chłopak desperacko poszukując miejsca do spania spotyka Artiego: mężczyznę, potrzebującego pomocy w dostaniu się do autobusu. Z niezręcznej sytuacji tworzy się intymna więź i rozpoczyna podróż, która na zawsze zmienia Tereeka.

The Letter Room
reż. Elvira Lind, Stany Zjednoczone 2020, 33’

Kiedy empatyczny strażnik zaczyna zajmować się sprawdzaniem korespondencji, wkrótce znajduje ukojenie w osobistych listach więźnia napisanych w celi śmierci.

The Present
reż. Farah Nabulsi, Palestyna 2020, 25’

W dniu rocznicy ślubu, Yusef z córką wyrusza na Zachodni Brzeg, by kupić prezent swojej żonie. Wśród żołnierzy, pomiędzy wydzielonymi drogami i punktami kontrolnymi, jak trudno będzie pójść na zakupy?

Białe oko (White Eye)
reż. Timer Shushan, Izrael 2019, 20’

Mężczyzna znajduje na ulicy swój skradziony rower, który aktualnie należy już do kogoś innego. Podczas próby odzyskania go, bohater uruchamia łańcuch zdarzeń i staje przed wyzwaniem: jak w zaistniałych okolicznościach nie zatracić w sobie ludzkiej postawy.

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!