repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 25 marca 2021.

plakat

Każdy ma swoje lato

reż. Tomasz Jurkiewicz

czas: 77’
produkcja: Polska 2020
obsada: Sandra Drzymalska, Anita Poddębniak, Maciej Grzybowski, Nicolas Przygoda

Akcja debiutanckiego filmu Tomasza Jurkiewicza rozgrywa się w niewielkim, konserwatywnym miasteczku niedaleko Krakowa. Pogrążoną w marazmie lokalną społeczność niespodziewanie budzi przyjazd młodej, zbuntowanej dziewczyny (w tej roli świetna Sandra Drzymalska), który burzy uczuciowy spokój trzypokoleniowej rodziny.

Agata przyjeżdża do Trzebini gotować na oazie. Zakochuje się w niej siedemnastoletni Mirek, syn miejscowej organistki, a jego cierpiący na demencję dziadek widzi w dziewczynie kochankę z młodości. Mirek postanawia wykorzystać postępującą chorobę dziadka, by się zbliżyć do Agaty. Odkrywanie wzajemnych uczuć prowadzi do ujawnienia pilnie strzeżonej przez matkę Mirka rodzinnej tajemnicy.

Choć nie jest to autobiograficzna historia, ceniony dokumentalista Tomasz Jurkiewicz opowiada w swoim filmie o miejscu i środowisku, które dobrze zna. Konfrontując wartości, z dużą empatią odmalowuje senny krajobraz prowincji, gdzie prawdziwe uczucie oraz spotkanie bratniej duszy są na wagę złota.

Tomasz Jurkiewicz

Tomasz Jurkiewicz

Urodził się w 1981 r., absolwent filmoznawstwa UJ, student ostatniego roku WRiTV UŚ. Scenarzysta, reżyser filmów krótkometrażowych i dokumentalnych.

Filmografia:

2006 Próba mikrofonu (kr.m.)

2008 Radioakcja (dok.)

2009 Babcia wyjeżdża / Grandma Has Gone (kr.m.)

2009 Wesołych Świąt / Merry Christmas (kr.m.)

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!