repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 24 lutego 2021.

plakat

Wagary

Cutting Class

reż. Rospo Pallenberg

czas: 87’
produkcja: USA 1989
obsada: Brad Pitt, Donovan Leitch Jr., Jill Schoelen, Roddy McDowall, Brenda James, Martin Mull

Jeśli myśleliście, że Brad Pitt nigdy nie zaliczył wpadki w swojej karierze - źle myśleliście. Najprzystojniejszy aktor pod słońcem najpewniej chciałby zapomnieć o tym filmie. My z (perwersyjną) przyjemnością pokażemy go na kinowym ekranie.

Jeszcze w tym miesiącu - w wielkim stylu - powróci cykl Najlepsze z Najgorszych, w ramach którego prezentujemy filmy tak złe, że aż wspaniałe. 24 lutego zapraszamy na kultowy horror komediowy Wagary z 1989 roku, spektakularnie nieudany pastisz filmów o amerykańskich licealistach.

Na pierwszy rzut oka jest całkiem dobrze: małe miasteczko gdzieś w USA, lokalne liceum pełne pięknych ludzi, którzy przeżywają pierwsze miłości. Sielanka zostaje jednak brutalnie przerwana pojawieniem się tajemniczego mordercy, który zaczyna systematycznie skracać listę osób w szkolnym dzienniku. Podejrzenia padają na chłopaka, który niedawno opuścił zakład psychiatryczny.

Wagary z powodzeniem mogłyby mieć podtytuł Zabójstwo na 1001 sposobów. Czego tu nie ma! Śmierć w piecu do ceramiki, duszenie wielkimi obcęgami i spektakularne morderstwo dokonane za pomocą kserokopiarki. Wisienką na tym wielowarstwowym torcie jest młodziutki Brad Pitt w roli szkolnego amanta. Nie bójmy się słów: Wagary to dzieło absolutne.

Przed seansem zapraszamy na prelekcję Radosława Pisuli.

Pan i władca popkulturowo-życiowego fanpage'a Full Frontal Pisula, współzałożyciel vloga i podcastu Napisy Końcowe. Dziennikarz, tłumacz, wojownik kosmosu. Naukowo przebadał m.in. filmografię Johna Woo, Johna Carpentera i Waltera Hilla. Kinowo pożera wszystko - szczególnie wszelkiej maści horrory, wysokooktanowe akcyjniaki oraz Złotą Erę Hollywood. Ceni kontynuacje filmów, na które nikt nie czeka (z naciskiem na kolejne "Króle Skorpiony"). Uwielbia Grace Kelly, Kaczora Howarda oraz Godzillę - najlepiej, gdy pojawiają się w tym samym filmie.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!