repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

17 paź / so
18 paź / nd
13 lis / pt
4 gru / pt

Fleabag. Szmata

Fleabag

reż. Phoebe Waller-Bridge

czas: 107’

Przedstawienie z polskimi napisami.

Przezabawny, obsypany nagrodami spektakl, który stał się inspiracją dla hitowego serialu BBC o tym samym tytule.

Napisany i zagrany przez Phoebe Waller-Bridge (FleabagObsesja Eve) monodram podbił serca widzów kreacją głównej bohaterki oraz nonkonformistycznym spojrzeniem na postać kobiecą i jej z pozoru nijakie życie.

Tytułowy fleabag (dosłownie: "wór pcheł", potocznie: "wszarz", "niechluj", "brudas") to w języku angielskim potoczne określenie osoby nieprzyjemnej, antypatycznej. To również imię głównej bohaterki sztuki, kobiety, która w sytuacjach damsko-męskich nie bierze jeńców i często, ku zgrozie otoczenia, zachowuje się jak typowy samiec alfa, nie dbając o uczucia innych. Choć problemy Fleabag mogą wydawać się wyolbrzymione, a jej samej bliżej do rozkapryszonego dziecka, mającego obsesję na punkcie własnego wizerunku, to coś w celnie zarysowanej charakterystyce współczesnej trzydziestolatki sprawia, że mimowolnie nawiązujemy z nią nić porozumienia. Nie bez znaczenia jest tu też niezwykły kontakt z widownią i umiejętne burzenie tzw. "czwartej ściany" przez Waller-Bridge. Kibicujemy jej bohaterce w codziennych wyzwaniach, wspieramy w trudnych rodzinnych i towarzyskich relacjach, trzymamy kciuki za kawiarnię prowadzoną przez świnkę morską. Razem z Fleabag staramy się "jakoś" żyć, popełniając jeden błąd za drugim.

Bilety na spektakl w Nowym Jorku i Londynie wyprzedały się na pniu. Teraz dzięki nazywowkinach.pl i National Theatre Live polscy widzowie będą mogli zobaczyć ten najzabawniejszy spektakl ("New Yorker") w swoim lokalnym kinie.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!