repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 12 września 2020.

plakat

Liberté

reż. Albert Serra

czas: 132’
produkcja: Francja, Portugalia, Hiszpania 2019
obsada: Helmut Berger, Francesc Daranas, Catalin Jugravu, Theodora Marcadé, Baptiste Pinteaux, Laura Poulvet, Lluís Serrat, Montse Triola

Uhonorowana Nagrodą Specjalną Jury na festiwalu w Cannes oda do wyrafinowanej dekadencji, która - jak twierdzi Serra - ma europejskie korzenie.

Chciałem nakręcić film o nocy - mówił reżyser - nie taki, którego akcja rozgrywa się nocą, ale film poświęcony logice nocy, która zmienia naszą percep­cję, zasady moralne, wszystko. Film opowiadający o utopii seksualnego wyzwolenia, gdy różnice między ludźmi znikają: nie ma kobiet i mężczyzn, sług i panów, pięknych i brzydkich. O doskonałej, dziwnej, mrocznej utopii, braterstwie ciał.

Nocą w leśnej głuszy spotykają się przedstawiciele XVIII-wiecznej francuskiej arystokracji i ich zagraniczni goście, by oddać się rozpisanej na role orgii. W drodze do "pełnego życia" przekroczą kolejne granice.

Film tylko dla widzów dorosłych.

Albert Serra

Albert Serra urodził się w Banyoles w 1975 roku. Ukończył studia na Uniwersytecie w Barcelonie, na którym uzyskał dyplom z literatury hiszpańskiej i komparatystyki. Studiował również historię sztuki. W 2004 roku napisał, a następnie wyreżyserował i wyprodukował Honor rycerza, wolną adaptację Don Kichota. Film był pokazywany w ramach 38. sekcji Quinzaine des Réalisateurs w Cannes w 2006 roku oraz nagradzany na wielu innych międzynarodowych festiwalach.

Filmografia:

2006 Honor rycerza / Honor de Cavalleria

2008 Śpiew ptaków / El cant dels ocells / Birdsong

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!