repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 11 marca 2020.

plakat

Mutant Blast

Najlepsze z Najgorszych: Mutant Blast

reż. Fernando Alle

czas: 83’
produkcja: Portugalia, USA 2018
obsada: Maria Leite, Pedro Barão Dias, Joaquim Guerreiro, Mário Oliveira

Czym są Filmy Najlepsze z Najgorszych?
Niskie budżety, absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo, kosmici, potwory, fabuła nietrzymająca się kupy, a także zaangażowanie i pasja autorów, to tylko niektóre cechy wspólne najgorszych filmów świata. Kino klasy B zaraża entuzjazmem twórców, który udziela się także widzom. W programie przeglądu oglądamy bardzo złe filmy, które jednak doczekały się miana kina kultowego a oglądanie ich wspólnie, na dużym ekranie to radość, którą trudno opisać.

O filmie:

Nieustraszona Maria przedostaje się na teren supertajnego wojskowego kompleksu, by uwolnić pierwszego w pełni udanego superżołnierza. W czasie wykonywania misji nie wszystko idzie jednak zgodnie z planem. Przypadkowo zostają uwolnione wszystkie nieudane eksperymenty - powolne, nadgniłe, wściekłe i niebezpieczne potwory, które wcale nie są zombie (mimo że zarażają ugryzieniem, to naprawdę nie są zombie). W mieście zaczyna panować chaos i wielka panika. Maria wraz z napakowaną górą mięśni nie ma problemu z przedzieraniem się przez hordę zwyrodniałych bestii… to jednak nie potrwa długo. Kobieta na swojej drodze spotyka nieogarniętego, skacowanego Pedro, a chwilę później rodzącą się między nimi przyjaźń oświetla nuklearny grzyb wybuchu atomowego. Podróż do miejsca ewakuacji zaczyna być jeszcze bardziej niebezpieczna. Na ich drodze stają wcale-nie-zombie, zmutowani ludzie, morderczy szczur, ninja-delfin i humanoidalny homar w garniturze, natomiast ich śladem nieustannie podąża wojskowy eksperyment zaprogramowany do zabijania. Takie rzeczy rodzą się tylko pod szyldem legendarnej TROMY!

W "Mutant Blast" absurd goni absurd, a każdy kolejny pomysł jest bardziej porąbany od wszystkich poprzednich. Potwory są wściekłe, głupie i mają zdolność do wyciągania z ludzi mnóstwa gumowych narządów, głowy pękają z przyjemnym plaśnięciem, ciała się topią, krew sika z oderwanych kończyn, żarty są głupie, a mutacje makabrycznie śmieszne. Przy produkcji Fernando Alle nie sposób się nudzić. Liczba idiotycznych pomysłów z każdą minutą filmu rośnie tak szybko, że wasze mózgi roztopią się z przyjemności. Kolejna produkcja spod znaku TROMY to jednak nie tylko flaki, przemoc i gluty. Warto posłuchać filozoficznych przemyśleń Jean-Pierre'a na temat współczesnego świata - to naprawdę mądry koleś… to znaczy zmutowany homar. Współproducentami filmu są Lloyd Kaufman oraz Michael Herz - założyciele TROMY oraz twórcy kultowego "Toksycznego Mściciela".

Po premierze na Splat!FilmFest 2019 to drugi pokaz w Polsce!

 

Przed seansem zapraszamy na prelecję Juliana Jelińskiego znanego na YouTube jako "Brody z Kosmosu" i twórcę serii Najgorsze Animacje. Uwielbia poszukiwać ideologii w popkulturze prawie tak bardzo jak Slavoj Żiżek.

 

 

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!