repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 12 lutego 2020.

plakat

Ptakodemia

Birdemic: Shock and Terror

reż. James Nguyen

czas: 105’
produkcja: USA 2010
obsada: Alan Bagh, Whitney Moore, Janae Caster
Oba seanse poprzedzi prelekcja Radosława Pisuli z fanpage'a Full Frontal Pisula.

Czym są Filmy Najlepsze z Najgorszych?
Niskie budżety, absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo, kosmici, potwory, fabuła nietrzymająca się kupy, a także zaangażowanie i pasja autorów, to tylko niektóre cechy wspólne najgorszych filmów świata. Kino klasy B zaraża entuzjazmem twórców, który udziela się także widzom. W programie przeglądu oglądamy bardzo złe filmy, które jednak doczekały się miana kina kultowego a oglądanie ich wspólnie, na dużym ekranie to radość, którą trudno opisać.

O filmie:

Rozpoczynamy losowanie: "Ptaki" Hitchcocka, efekty specjalne rodem z pierwszej części gry "Diablo", aktorstwo w stylu "The Room" Tommy'ego Wiseau. Wszystko wrzucamy do jednego gara, podgrzewamy i otrzymujemy "Birdemic", czyli dzieło, które jest obrazą nawet dla kina klasy B.

12 lutego zapraszamy na pokaz specjalny filmu w ramach cyklu "Najlepsze z najgorszych" - prezentacji szczytowych osiągnięć kina tak złego, że aż pięknego.

"Birdemic" to historia grupy śmiałków walczących z krwiożerczą hordą zmutowanych ptaków, atakujących dotychczas spokojne, kalifornijskie miasteczko. Reżyser James Nguyen, sam siebie określający jako "romantic thriller flmmaker", w jednej produkcji połączył wszystkie składniki niezbędne do stworzenia kultowego dzieła klasy XYZ. Jest tu idiotyczna fabuła, żenujące aktorstwo, nieudolny montaż dźwięku i obrazu, toporne kadrowanie i najważniejsze - jedne z absolutnie najgorszych efektów specjalnych wszech czasów. A sceny grozy zamiast straszyć - bawią do łez.

PS Dla wtajemniczonych: na seans można przyjść z wieszakami.

 

Przed seansami zapraszamy na prelekcję Radosława Pisuli.

Pan i władca popkulturowo-życiowego fanpage'a Full Frontal Pisula, współzałożyciel vloga i podcastu Napisy Końcowe. Dziennikarz, tłumacz, wojownik kosmosu. Naukowo przebadał m.in. filmografię Johna Woo, Johna Carpentera i Waltera Hilla. Kinowo pożera wszystko - szczególnie wszelkiej maści horrory, wysokooktanowe akcyjniaki oraz Złotą Erę Hollywood. Ceni kontynuacje filmów, na które nikt nie czeka (z naciskiem na kolejne "Króle Skorpiony"). Uwielbia Grace Kelly, Kaczora Howarda oraz Godzillę - najlepiej, gdy pojawiają się w tym samym filmie.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!