repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 23 lutego 2020.

Marona - psia opowieść

L’extraordinaire voyage de Marona

reż. Anca Damian

czas: 92’
produkcja: Rumunia, Francja, Belgia 2019

Pieski tydzień w KNH, czyli dobra karma wraca

Od 10 do 17 stycznia w Nowych Horyzontach będą rządzić czworonogi. Z okazji premiery "Marony - psiej opowieści" (w repertuarze od piątku) - znakomitej animacji w reżyserii Anki Damian - w kinie rozpocznie się zbiórka karmy. Zachęcamy, żeby przynosić do kinowych kas pokarm w puszkach lub suchą karmę, która następnie trafi do schroniska. Przekazanie karmy uprawnia do zakupu biletu na dowolny film repertuarowy w cenie biletu klubowego (15 zł) lub na pokaz "Marony - psiej opowieści" odbywający się dniu 17 stycznia o godz. 18:45 w cenie 12 zł.

17 stycznia o godz. 18:45 zapraszamy na finał akcji - specjalny pokaz "Marony", połączony z dyskusją.

O filmie:

Niewielka suczka Marona trafia w ręce coraz to nowych opiekunów. Świat ludzi bywa jednak skomplikowany, czasem aż za bardzo dla małego psa, który nie chce niczego oprócz kochającego go człowieka. Każdy z napotkanych przez kundelkę ludzi nadaje jej nowe imię: akrobata Manole nazywa ją Aną, robotnik Istvan – Sarą, dziewczynka Solange – Maroną. Niestety żaden z domów nie jest na tyle stabilny, by suczka mogła zagościć w nim na stałe. A gdyby ludzie byli tak samo zależni od zwierząt, jak one od nich?

Za film odpowiada Anca Damian – rumuńska reżyserka, scenarzystka i producentka, która znana jest m.in. z produkcji „Droga na drugą stronę” (2012) oraz „Czarodziejskiej góry” (2015) – pokazywanych i docenianych na wielu międzynarodowych festiwalach. Anca Damian została odznaczona Mirada International Award na Madrid International Film Festival 2018 – New Directors Platform za bycie „twórczynią totalną, prawdziwym przełomem i niekwestionowaną inspiracją dla nowych reżyserów.”

 

Anca Damian

Urodziła się w 1962 roku w Kluż-Napoka w Rumunii. Jest absolwentką Wydziału Operatorskiego Instytutu Sztuki, Teatru i Kinematografii im. Iona Luci Caragialego w Bukareszcie. W latach 1984–1993 pracowała jako operator przy filmach dokumentalnych i fabularnych. Następnie podjęła studia doktoranckie w zakresie kinematografii i mediów. Po ich ukończeniu rozpoczęła karierę wykładowcy. Od 1998 roku zajmuje się również produkcją filmową pod szyldem Aparte Film. W 2008 roku zadebiutowała jako reżyser w pełnym metrażu.

Wybrana filmografia

1999 Atâta liniste-i în jur (short)

2006 Eu si cu mine (short)

2008 Intalniri incrucisate / Crossing Dates

2011 Droga na drugą stronę / Crulic – drumul spre dincolo / Crulic – The Path to Beyond

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!