repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

21 paź / śr

Rękopis znaleziony w Saragossie

Moje filmy: Bogusław Bednarek - "Rękopis znaleziony w Saragossie"

reż. Wojciech Has

czas: 175’
produkcja: Polska 1965
obsada: Zbigniew Cybulski, Iga Cembrzyńska, Elżbieta Czyżewska, Gustaw Holoubek

Drodzy widzowie, 

z uwagi na stan zdrowia prof. Bogusława Bednarka, musimy odwołać dzisiejsze spotkanie z naszym gościem. Seans Rękopisu znalezionego w Saragossie odbędzie się planowo: przed pokazem zapraszamy na krótką prelekcję, którą wygłosi Michał Hernes, krytyk filmowy i dziennikarz. Po seansie zachęcamy do wzięcia udziału we wspólnej dyskusji i rozmowy wokół filmu.

Osoby, które chcą zwrócić bilet na dzisiejszy seans, prosimy o kontakt z naszym działem sprzedaży pod adresem sprzedaz@kinonh.pl.

Michał Hernes - dziennikarz piszący o kulturze. Publikował m.in. na łamach weekendowego magazynu Gazeta.pl, działu Książki Wirtualnej Polski i miesięcznika "Odra". Szef działu Kultura portalu tuWroclaw.com i członek ekipy bloga Watching Closely.

O filmie

Realizowane częściowo we Wrocławiu, niekwestionowane arcydzieło polskiego kina i jeden z najsłynniejszych filmów Wojciecha Jerzego Hasa. Będąca adaptacją szkatułkowej powieści Jana Potockiego historia kapitana Alfonsa van Wordena. Grany przez Zbigniewa Cybulskiego oficer przemierza osiemnastowieczną Hiszpanię, by na każdym kroku przeżywać na przemian niebezpieczne i zabawne przygody. Unosząca się nad „Rękopisem…” aura niesamowitości swego czasu podbiła serca widzów na całym świecie. Do wielbicieli filmu należeli między innymi Luis Bunuel, Martin Scorsese i lider zespołu Grateful Dead, Jerry Garcia.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!