repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 13 listopada 2019.

Królestwo

El reino

reż. Rodrigo Sorogoyen

czas: 131’
produkcja: Hiszpania 2018
obsada: Antonio de la Torre, Mónica López, Nacho Fresneda, Ana Wagener, Bárbara Lennie

Skorumpowana Hiszpania w najnowszym filmie Rodriga Sorogoyena (Niech Bóg nam wybaczy), ze znakomitym Antoniem de la Torre (Abrakadabra) w roli głównej.

Manuel López Vidal (Antonio de la Torre), wpływowy wiceprezydent wspólnoty autonomicznej, chce wspiąć się na kolejny szczebel politycznej kariery. Tymczasem wychodzi na jaw korupcja w jego partii. Zdradzony przez tych, którzy jeszcze przed chwilą byli jego przyjaciółmi, napiętnowany przez opinię publiczną, rozpoczyna walkę z układami.

Po seansie zapraszamy na dyskusję, w której udział wezmą:

Piotr Czerkawski
krytyk filmowy, jeden z kuratorów programowych Kina Nowe Horyzonty. Zdobywca Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii "Krytyka Filmowa". Członek Europejskiej Akademii Filmowej. Autor książki "Drżące kadry. Rozmowy o życiu filmowym w PRL-u" (wydawnictwo Czarne, 2019). Od znanej polskiej reżyserki usłyszał o sobie: "Trochę popieprzony, ale w sumie w porządku".


Arkadiusz Lewicki
dr hab., absolwent wrocławskiej polonistyki, filmoznawca, pracuje w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, autor książek: Sztuczne światy. Postmodernizm w filmie fabularnym (2007), Od House'a do Shreka (2011), Seks i Dziesiąta Muza (2011); teoretyk kina zainteresowany m.in. sposobami jego funkcjonowania w kulturze współczesnej, niestrudzony badacz kultury popularnej i masowej.

Rozmowę poprowadzi Jan Pelczar

Dziennikarz Radia RAM. Współpracuje z "Przekrojem" i "Dużym Formatem". Niedawno mogliście przeczytać m.in. jego wywiad z Teoną Mitevską, reżyserką "Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia", jednego z tegorocznych finalistów LUX. Autor "Strefy Kina", recenzent, prowadzi uroczyste premiery filmowe, dyskusje z twórcami, festiwalowe gale. Przeprowadził setki wywiadów z osobistościami świata sztuki, polityki i sportu. Absolwent Polskiej Szkoły Reportażu przy Instytucie Reportażu. Za reportaż "Jak długo leci z nami pilot" nominowany do Grand Press 2018.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!