repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 22 września 2019.

Kino Dzieci 2019: Przytul mnie 2 - zestaw filmów krótkich

reż. Anna Błaszczyk, Tomek Miazga, Klaudia Robat, Piotr Różycki

czas: 42’
produkcja: Polska 2019

Tata Miś i Mały Miś to mieszkańcy barwnego lasu, w którym codziennie spotykają ich nowe przygody. Dzięki wzajemnej pomocy, uśmiechowi i wyjątkowej więzi, jaka ich łączy, żaden dzień nie jest nudny!

Mądry, choć nieco niezdarny Tata Miś i pełen energii Mały Miś to dwójka mieszkańców lasu, których ciągle spotykają nowe sytuacje. Jednego dnia niedźwiadki postanawiają wystartować w maratonie, ale już kolejnego mają ochotę tylko leżeć na trawie i zgadywać, jakie kształty przybrały chmury. Kiedy Mały Miś wpada w refleksyjny nastrój i zastanawia się, kim zostanie w przyszłości albo zadaje mnóstwo trudnych pytań, Tata Miś staje na wysokości zadania i cierpliwie mu wszystko tłumaczy. A gdy roztargniony tata zapomina, po co zawiązał supełek-przypominajkę, z pomocą przychodzi mu Mały Miś. Bo kiedy nie wiadomo, co zrobić, wystarczy się przytulić! Animowana seria to ciepła i mądra opowieść o rodzinnej bliskości, wzajemnym szacunku, uważności i odpowiedzialności. Każdy odcinek kończy się zabawną, ale i pouczającą puentą.

W zestawie:

Po co, Polska, 2019

Duży i mały, Polska, 2019

Wyobraźnia, Polska, 2019

Pomocnicy, Polska, 2019

Kiedyś będę, Polska, 2019

Pan Zapominalski, Polska, 2019

Maraton, Polska, 2019

Po co
reż. Piotr Różycki, Polska, 2019, 6', dubbing, animacja, 4+

W głowie ciekawskiego Małego Misia nieustannie pojawiają się pytania. Cierpliwy tata wyjaśnia mu, po co jest deszcz i wiele innych zjawisk, choć nie zawsze jest łatwo odpowiedzieć na pytania dociekliwego synka.

Duży i mały
reż. Tomek Miazga, Polska, 2019, 6', dubbing, animacja, 4+

Mały Miś bardzo chce być już dużym niedźwiedziem, by móc dosięgnąć do drzewa i samodzielnie zerwać jabłko. Tata postanawia mu opowiedzieć, co jeszcze oznacza bycie dorosłym i dojrzałym. Może Mały Miś jednak zmieni zdanie?

Wyobraźnia
reż. Piotr Różycki, Polska, 2019, 6', dubbing, animacja, 4+

Czasami nie potrzeba wiele, by dzień był udany - wystarczy leżeć na trawie i obserwować chmury. Mały Miś i jego tata oddają się marzeniom, a ich wyobraźnia nie zna granic. Co ciekawego zobaczą na zachmurzonym niebie?

Pomocnicy
reż. Tomek Miazga, Polska, 2019, 6', dubbing, animacja, 4+

W lesie czy nad rzeką można spotkać wiele innych stworzeń, które czasami potrzebują porady albo drobnej przysługi. Tata Miś ma bardzo dobre chęci, ale czasami nie do końca udaje mu się wspieranie innych… Na szczęście zawsze może liczyć na pomocną dłoń Małego Misia. 

Kiedyś będę
reż. Anna Błaszczyk, Polska, 2019, 6', dubbing, animacja, 4+

Mały Miś nie zawsze ma ochotę na zabawę. Akurat dziś jest w refleksyjnym nastroju i zastanawia się, kim będzie w przyszłości. Razem z tatą postanawiają poszukać wśród zwierząt odpowiedniego wzoru do naśladowania.

Pan Zapominalski
reż. Tomek Miazga, Polska, 2019, 6', dubbing, animacja, 4+

Tata Miś odnajduje patyk z czerwonym supełkiem, który zawiązał dzień wcześniej. Miało mu to przypomnieć o pewnej bardzo ważnej rzeczy do zrobienia. Tylko… zaraz, zaraz. Co to miała być za rzecz?

Maraton
reż. Tomek Miazga, Klaudia Robat, Polska, 2019, 6', dubbing, animacja, 4+

Pewnego dnia do lasu trafia zaproszenie na maraton przyniesione przez bociana. Tata Miś i Mały Miś niezbyt wiedzą, co to jest maraton (mają nadzieję, że to coś do jedzenia), ale postanawiają się do niego przygotować i spróbować swoich sił. Jak im pójdzie start w wymagającym biegu?

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!