repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 9 marca 2019.

Teatroteka Fest 2019 - "Widok z mojego balkonu", "Beauty" 9.03

czas: 90’
goście: Justyna Nowak (reżyserka "Beauty"), Ewa Małecki (reżyserka "Widok z mojego balkonu"), Tomasz Ciesielski (montaż "Beauty")

W pierwszy weekend marca już po raz trzeci odbędzie się w Warszawie festiwal TEATROTEKA FEST, czyli przegląd najciekawszych polskich tekstów dramatycznych, zekranizowanych przez najzdolniejszych twórców młodego pokolenia.

Podtytuł festiwalu – „nowe kadry teatru” – to nawiązanie do nowej jakości w tworzeniu i produkcji ekranizacji teatralnych. Niepokazywane wcześniej prace oceni publiczność, dziennikarze oraz  Jury – m.in. operator Michał Sobociński, scenografka Barbara Hanicka i aktor Borys Szyc. W dniach 9 i 10 marca zapraszamy na pokazy nagrodzonych przez Jury spektakli w Kinie Nowe Horyzonty. 

WIDOK Z MOJEGO BALKONU

zwiastun

Nagroda Rektora Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie dla studenta/absolwenta tej uczelni dla Ewy Małecki za reżyserię

Psychologiczne studium rodziny - ojca, matki i siostry - która oczekuje na powrót z więzienia, skazanego za pedofilię syna i brata. Czekali na niego siedem lat, teraz odliczają skrupulatnie dni i starają się być gotowi na chwilę, kiedy pojawi się w progu. Nie ma w nich radości, a jeśli nawet jest, to gdzieś głęboko skryta pod lękiem, jaki odczuwają na myśl o spotkaniu, o życiu, które nastąpi potem. Te siedem lat odcisnęło na każdym z nich niezatarte piętno, odizolowało ich od innych ludzi i od siebie, było źródłem głębokiej traumy, którą próbują teraz bezskutecznie zatrzeć przygotowując, absurdalny w swej drobiazgowości, scenariusz powrotu syna do domu.

Występują:

Agnieszka Skrzypczak (Monika)

Anna Próchniak (Siostra)

Agnieszka Krukówna (Matka)

Sławek Orzechowski (Ojciec)

Hugo Beszterda (Chłopiec)

Lena Drab (Dziewczynka)

AUTORKA TEKSTU: Monika Siara

REŻYSERIA: Ewa Małecki

PRODUCENT: Włodzimierz Niderhaus

ZDJĘCIA: Wojciech Suleżycki

SCENOGRAFIA: Agata Przybył

KOSTIUMY: Kamila Zabłocka

MONTAŻ: Maciej Szydłowski

MUZYKA: Grzegorz Łapiński

DŹWIĘK: Michał Robaczewski

KIEROWNICTWO PRODUKCJI: Paweł Mantorski

REDAKTOR PROWADZĄCY: Krzysztof Domagalik

OPIEKA ARTYSTYCZNA: Maciej Wojtyszko

BEAUTY

zwiastun

Nagroda za drugoplanową rolę kobiecą dla Agnieszki Skrzypczak

Główna bohaterka, uczestniczka programu telewizyjnego Piękność na piątek, wraca do rodzinnego domu i postanawia rozpocząć "nowe, lepsze życie". Jej udział w programie i poddanie się serii operacji plastycznych na koszt stacji telewizyjnej, jest punktem wyjścia dla przedstawienia wielowątkowych historii: babki rywalizującej z nieznaną w rodzinie, być może wyimaginowaną, siostrą, matki mimowolnie rywalizującej z córkami, córek rywalizujących między sobą o wszystko. Metamorfoza Wioli wytrąca bohaterki z obojętnej codzienności, uruchamia ich skrywane słabości i obsesje. Panoramę charakterów uzupełnia owiana traumatyczną legendą postać ojca - niewidzianego od kilkudziesięciu lat.

Występują:

Sonia Mietielica (Wiola)

Agnieszka Skrzypczak (Jola)

Aleksandra Popławska (Eliza / Mama)

Dorota Pomykała (Babcia / Wanda)

Katarzyna Herman (Dziennikarka (głos))

AUTORKA TEKSTU: Iwona Kusiak

REŻYSERIA: Justyna Nowak

PRODUCENT: Włodzimierz Niderhaus

ZDJĘCIA: Szymon Kluz

SCENOGRAFIA: Marcin Buśko

KOSTIUMY: Zofia Ufnalewska

MONTAŻ: Tomasz Ciesielski

DŹWIĘK: Marcin Jachyra

KIEROWNIK PRODUKCJI: Paweł Mantorski

REDAKTOR PROWADZĄCY: Krzysztof Domagalik

OPIEKA ARTYSTYCZNA: Maciej Wojtyszko

 

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!