repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 11 kwietnia 2018.

Nieporadne miłości

Amori che non sanno stare al mondo

reż. Francesca Comencini

czas: 92’
produkcja: Włochy 2017
obsada: Lucia Mascino, Thomas Trabacchi, Carlotta Natoli, Valentina Bellè, Camilla Semino Favro, Filippo Dini, Iaia Forte

Claudia (Lucia Mascino) i Flavio (Thomas Trabacchi) byli w sobie bardzo zakochani, a ich namiętna miłość trwała kilka lat. Teraz, kiedy się rozstali, ich świat dryfuje w nieokreślonym kierunku. Koniec relacji jest traumatyczny dla romantycznej Klaudii, która nie umie zapomnieć o tym, co ich łączyło. Natomiast dla Flavia nowy rozdział  jest koniecznością, naglącą potrzebą podsycaną spotkaniem z młodą Giorgią. W jednej chwili, z dyskretną pomocą letniego deszczu, między mężczyzną a żywiołową trzydziestolatką rodzi się uczucie. Również w życiu Claudii w końcu nadchodzi punkt zwrotny. Z Niną (Valentina Bellè) znały się wcześniej, z uczelni. Różnią je pozycja społeczna, wiek i przekonanie, że atencja, którą się darzą, nigdy nie przerodzi się w miłość. Jednak teraz sprawy mają się zgoła inaczej. Czy w ramionach uwodzicielskiej dziewczyny nasza bohaterka odnajdzie miłość? To komedia sentymentalna, która opowiada obrazowo i ironicznie historię „nieporadnej” miłości. Ale i o tym, jak kobiety radzą sobie z rozstaniem i z nowym początkiem, który po nim nadchodzi. 

Francesca Comencini

Urodziła się w Rzymie w 1961 roku. W wieku dwudziestu jeden lat, porzuciła studia na wydziale filozofii i przeniosła się do Francji. W roku 1984 wyreżyserowała swój debiutancki film Pianoforte, który w tym samym roku zdobył nagrodę De Sica na festiwalu w Wenecji. W kolejnych latach pisała scenariusze i zrealizowała liczne filmy dokumentalne, telewizyjne oraz fabularne. Swoim zaangażowaniem w trudne społecznie tematy i pełnym ciepła podejściem do ludzkich spraw podbiła serca publiczności i zyskała uznanie krytyków. W roku 2005 została uhonorowana Orderem Zasługi Republiki Italii.

Wybrana filmografia

1984 Pianoforte

1988 La lumière du lac

1991 Annabelle partagée 

1997 Elsa Morante (doc.)

2001 Słowa mojego ojca / Le parole di mio padre  / The Words of My Father

2001 Un altro mondo è possibile / Another World Is Possible (doc.)

2002 Carlo Giuliani, ragazzo / Carlo Giuliani, Boy (doc.)

2003 Firenze, il nostro domani (doc.)

2004 Mi piace lavorare - Mobbing / I Like to Work (Mobbing)

2006 A casa nostra / Our Country

2007 In fabbrica (TV, doc.)

2009 Lo spazio bianco / The White Space

 inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!