repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 21 września 2016.

Dyskusyjny Klub Filmowy "Wysokich Obcasów": "Serce psa" Laurie Anderson

reż. Laurie Anderson

czas: 75’
produkcja: USA 2015
obsada: Lolabelle, Julian Schnabel, Jason Berg, Dustin Defa, Lucy Hafitz
nagrody: MFF w Wenecji 2015 – Lina Mangiacapre Award; Florida Film Critics Circle Awards 2015 - 2nd place FFCC Award (najlepszy dokument); Cinema Eye Honors Awards, US 2016 - Cinema Eye Honors Award (najlepsza muzyka); International Cinephile Society Awards 2016 - najlepszy dokument

Wspólnie z Gutek Film i magazynem „Wysokie Obcasy” zapraszamy na specjalny, przedpremierowy pokaz nowego filmu Laurie Anderson Serce psa w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Wysokich Obcasów”. Po filmie odbędzie się transmitowana na żywo dyskusja z Kina Muranów, w której wezmą udział goście. Będzie ją można obejrzeć na kanale YouTube pod adresem: www.youtube.com/GutekFilm

Spotkanie po pokazie w warszawskim Kinie Muranów poprowadzi Paulina Reiter, redaktorka naczelna magazynu „Wysokie Obcasy”. Jej gościem będzie psychoterapeutka Ewa Chalimoniuk.

Powiedzcie wszystkim zwierzętom – pośród zdań, które padały z ust konającej matki Laurie Anderson, znalazła się i ta tajemnicza prośba. Serce psa to poniekąd jej spełnienie, przesłanie miłości skierowane do wszystkich istot. Przewodniczką po dokumencie-eseju Anderson (wyraźnie inspirowanym dokonaniami Chrisa Markera) jest terierka Lolabelle, a wątkiem przewodnim tego na pozór niezobowiązującego niczym przechadzka z psem filmu jest śmierć. Przede wszystkim odchodzenie Lolabelle, które przypomina także o innych odejściach – tragediach osobistych i zbiorowych. Anderson wspomina matkę, ale i ataki z 11 września, zajmuje ją również tajemnica śmierci łóżeczkowej niemowląt, zapadających w sen bez przebudzenia. Cytuje Wittgensteina i Tybetańską Księgę Umarłych, prowadzi nas przez chorobę Lolabelle. Niezwykle dyskretnie składa swoim filmem hołd zmarłemu partnerowi, Lou Reedowi. Poruszające, osobiste, zadziwiające lekkością Serce psa wydaje się fragmentem dziennika, pełnego luźnych notatek, jednak im bliżej końca, tym wyraźniej odsłania się oryginalna forma i przemyślana struktura całości. (Małgorzata Sadowska)

Bilety:

Normalny - 20 zł
Ulgowy - 17 zł
Klubowy - 15 zł
Zniżkowy z Gazetą WO - 15 zł 

Laurie Anderson

Nowojorska artystka; gwiazda undergroundu, który na przełomie lat 70. i 80. zmienił oblicze kina, muzyki, sztuk wizualnych. Jest piosenkarką, performerką, pisarką, kompozytorką, rzeźbiarką, autorką multimedialnych instalacji, buddystką. Współpracowała m.in. z Philipem Glassem, Ruichim Sakamoto, Brianem Eno, Johnem Zornem, a także zmarłym w 2013 roku Lou Reedem, który był również jej mężem.

Wybrana filmografia

1974 Dearreader: How to Turn a Book into a Movie

1986 Home of the Brave: A Film by Laurie Anderson

2005 Hidden Inside Mountains

2015 Serce psa / Heart of a Dog

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!