repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 19 lipca 2016.

plakat

Blokada

Abluka

reż. Emin Alper

czas: 119’
produkcja: Francja, Katar, Turcja 2015
obsada: Mehmet Ozgur, Berkay Ates, Tülin Özen
polski dystrybutor: Gutek Film

Odkrycie zeszłorocznego MFF w Wenecji, gdzie film otrzymał trzy nagrody, a zarazem zwycięzca 2. edycji ogólnopolskiego projektu Scope100. Zaskakująco celna, porażająca wizualnie wizja współczesnego świata, który przenika wszechobecna atmosfera inwigilacji, zagrożenia terroryzmem i społecznego szaleństwa. Film w reżyserii Elmina Alpera otrzymał Nagrodę Specjalną Jury w Wenecji przyznaną przez wybitnych reżyserów: Alfonso Cuarona (Grawitacja), Pawła Pawlikowskiego (Ida), Nuri Bilge Ceylana (Zimowy sen) i Hou Hsiao-hsiena (Zabójczyni).

Na obrzeżach 14-milionowej metropolii, w atmosferze społecznych napięć, lęku i podejrzliwości, dochodzi do spotkania dwóch braci, którzy nie widzieli się od 20 lat. Khadir zostaje wypuszczony z więzienia pod warunkiem tajnej współpracy z policją. Będzie musiał zaskarbić sobie zaufanie pełnego podejrzeń, opuszczonego przez żonę i dzieci Ahmeda. Jednak bracia nie zdają sobie sprawy z tego, że prawdziwe zagrożenie czyha bliżej, niż im się wydaje.

Scope100

24 czerwca film zapowie Tomasz Raczkowski, student antropologii kulturowej na UWr, działający też w Studenckim Kole Naukowym Etnologów. W projekcie Scope50 uczestniczył jako zapalony miłośnik kina, którym fascynuje się od lat. Film interesuje go przede wszystkim jako jedno ze zjawisk kulturowych. 

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!